EDM Muzika
Forum Zabava Muzika


FoX FoX   30.01.2016 u 03:47

E napokon da otvorim ovu temu
Žao mi više da bombardujem weličkov zid

Za početak,hajde da vidimo šta je to EDM

EDM je skraćenica za -Elektronska Dens Muzika(Electronic Dance Music[ENG]).

EDM objedinjuje različite žanrove elektronske muzike kao što su : techno, house, trance, hardstyle, drum and bass, dubstep, trap itd...


Neki od najvećih svetskih muzičkih festivala kao Tomorrowland, Ultra Music Festival, Sensation, Electric Daisy Carnival i mnogi drugi su bazirani iskljucivo na EDM-u.



Razlika u ovim gore navedenim žanrovima je uglavnom u BPM-u(TEMPO)...

Kliknuti na SPOILER ako vas zanima BPM skoro svih EDM žanrova
Spoiler: Samo registrovani korisnici mogu da vide spojler.


Koga zanima kako zvuče EDM žanrovi nek odgleda i posluša ovaj youtube video


Npr. ja isključivo slušam Electro,Electro House,Progressive House nekada i Trance..techno...retko kad dubstep...ovo ostalo izbegavam..Posebno House,jer me smara ponavljanje jedne te iste melodije..ubija me u mozak

Mislim da svakome može da se svidi ovo što ja slušam(zvezdašu( @zvezdas),okorelom narodnjaku,ljubitelju krajiske muzike se svidelo ,kaze da odredjene pesme koje sam welicku preporucio,imaju veoma lepu melodiju)

Da bi mi se svidela neka pesma presudna je isključivo dobra melodija pa onda bi bilo poželjno da pesma ima dobar ritam,super bass i tako Tekst i nije toliko bitan


Današnja elektronska muzika se uglavnom pravi uz pomoć programa na kompjuteru...
Mnogi će sad reći,ma kakva je to muzika,nema ništa bez narodnjaka...ta edm muzika je smeće..itd...molim takve da zaobiđu ovu temu ili se suzdrže od komentarisanja

Mislio sam da u ovoj temi postavljamo nove pesme,pesme koje vam se svidjaju itd
Izvolte
FoX FoX   30.01.2016 u 04:34

I samo da dodam...slušanje ove muzike sa nekim slabijim zvučnicima,slušalicama je baš bzvz..ne možete da se uživite u pesmu sa drndavim slušalicama morate da osetite taj bass

Evo šta se ovih dana vrti u mojoj playlisti
Pesme jesu starije ali tek sam ih skoro otkrio

Blasterjaxx & MOTi ft. Jonathan Mendelsohn - Ghost in the Machine

Headhunterz & Crystal Lake vs Reunify feat. KiFi - The Universe Is Ours

Headhunterz - Once Again

Blasterjaxx - Forever

i meni omiljena trenutno
Blasterjaxx - Echo
Welicak94 Welicak94   30.01.2016 u 04:38

Uhvatio si me na foru, nisam sa laptopa sutra cu...
Svidja mi se pesma u primeru za tehno primer u onom klipu
Foxy sad imamo gde da stavljamo muziku sa spinnina haha Sutra dolazim sa duzim postom, ovo kucam 5 min u pm -_-

Ziveo EDM, sa svim pravcima zajedno
FoX FoX   30.01.2016 u 04:50

hahahha ja se uplasio,video da si otisao offline a nisi komentarisao temu rek'o da nisi otisao u narodnjake

aha i meni se ta techno pesma svidela
evo je Alessandro & Andrea Vinai - take me away
Zvezdas Zvezdas   30.01.2016 u 08:45

sta bi falilo da predje u Narodnjake? slusa on i narodnjake znam ja,jako dobrih pesama od halida beslica
a cudi me da welicak94 slusa tu vrstu muzike inace ja sam kritikovao foxa zasto meni ne preporucuje po neku pesmu na zid i tako ja naleteo na ovu sto se kod njega vrti u play listi ovih dana i izbili sukobi sa mojim rodjom obrno mi curak ali nema veze, MISLIM DA JE TO BAKSUZNA PESMA

no skrenuo sam sa teme, znaci ovako:

tako ja resio da vidim sta mi rade clanovi i naletim na welickov zid,ja kao decko sa dobrim ukusom,jel tako,naletim na te pesme od @fox i resim da preslisam ono sto se meni svidelo u tim melodijama i pesmama,nema one dernjave da te zaboli glava,jedna ritmicna melodija,smirena i ima takt,ja sam to odmah rekao i foxu ima u foxov muzicki kutak isto par pesama iz ovog zanra jakooooooo lepih
ako nadjem neku lepu okacicu

inace preporucujem svim mojim sledbenicima,mojim Narodnjacima da preslusaju ove pesme

rodjo,ove dve su ti najbolje,a ova prva se izdvaja ,jakoooo mocno zvuci


Zvezdas Zvezdas   30.01.2016 u 08:48

Svaka mi je ka njegoseva!
Cranium Cranium   30.01.2016 u 11:06

Ja sam ekspert za EDM devedesetih i početak dvehiljaditih. . Ovaj novi EDM blaaaage veze nemam. I drago mi je, ipak mislim da je stari EDM bio bolji. Ali svidja mi se što je ova tema otvorena jer ću moći da slušam i novije stvari. Nije baš da ne slušam noviji EDM , ali baš baš probrane pesme.
FoX FoX   30.01.2016 u 14:27

Slažem se...možda ovaj noviji EDM zvuči nekako trash,ali šta znam..meni se jako sviđa
Welicak94 Welicak94   30.01.2016 u 17:03

Cranium, Nemoj da se brines, neces biti uskracen! Naslusaces se, samo da krenemo Foxy i ja u razmenu

Fox, matori dobra pesma, evo vec sam i skinuo haha klik

Od pre par godina pesma, ali ja sam je cuo skoro na TDI-u pre neku noc, i rekoh da potrazim.
Manuel De La Mare vs- Lissat & Voltaxx - Club Around The World (2 ELEMENTS REMIX)

a ova je nova i mnogo je bolja
Vicetone - I m on Fire - ovu pesmu mi je Foxy pokazao
FoX FoX   30.01.2016 u 17:17

Dobre su a Im on fire jos slusas ko bi rekao

Forum početna