Cranov muzički kutak. :D
Forum Zabava Muzika


Cranium Cranium   12.05.2018 u 01:03

Christina Aguilera - Twice youtu.be/q1jzwV_s8_Y

Svidja mi se što ima šmek na staru Stripped Kristinu, mada ova je izbalansirana. Ona bi nagazila do daske. Videćemo kakav će album biti. Ne očekujem jaku prodaju, očekujem jake pesme. Kapiram da je ona sa Demi Lovato klasično nadj**avanje. Koja može bolje da otpeva. Inače Demi Lovato se od novih klinki izdvojila kao broj 1 po glasu. Ili ona ili Ariana Grande, mada je Ariana još klinka. BTW...U kakvu ribu izrasla Demi jbt. Odakle joj onolike sise jbt. Ne verujem da su silikoni. Sta radi taj dizni jbt.

PS...Koliko kul pesma, evo za ovo kratko vreme sam je ripitovao 7-8 puta. Naucih je napamet skoro.
PARTYzan PARTYzan   12.05.2018 u 02:51

Dobro je ovo
Meni se od "srednje" Christine najvise sviđa stvar Oh Mother youtube.com/watch? ... 7akOg
a od "stare" (tacnije mlade, kad je bila djevojcica) njen prvi hit, Genie in a bottle. Preferiram je u r&b izdanju mada je odlicna i u popu, cak i jazzu. A sto je tek dobra Dirrty sa Redmanom !
Cranium Cranium   12.05.2018 u 12:11

PARTYzan (12.05.2018/00:51)
Dobro je ovo
Meni se od "srednje" Christine najvise sviđa stvar Oh Mother youtube.com/watch? ... 7akOg
a od "stare" (tacnije mlade,
Sta je bre dobro, ovo se cekalo 15 godina. Ovo je odlicno. Tekst koji svako moze da shvati kako zeli i koji aludira, a i ne aludira uopste na autobiografiju. To cak ni na back to basics nije imala. Samo na stripped.

Ogoljeni tekstovi su njen zastitni znak, bar meni.

My forever and my end
My forgiveness and my sin
I have sacrificed the most of my youth
Is it treason? is it true?
That the worst i won't undo
Only enemy i have in love is you.

Jeste njena najveca pesma "Genie" , kapiram da je ne podnosi, ali realno je kidalica iako je tralala.
PARTYzan PARTYzan   13.05.2018 u 03:39

I nju je strefilo to prokletstvo da ničim izazvano ne može da ima staru slavu, iako kvalitetom to zaslužuje. Npr Mariah Carey, Madonna, Missy Elliott itd poslednjih godina izbacuju skroz kvalitetne stvari ali splet XYZ okolnosti im ne ide na ruku
Cranium Cranium   18.07.2018 u 02:05

PARTYzan (13.05.2018/01:39)
I nju je strefilo to prokletstvo da ničim izazvano ne može da ima staru slavu, iako kvalitetom to zaslužuje. Npr Mariah Carey, Madonna, Missy Elliott
Mnogo stvari se tu promenilo buraz, nece imati vise onu staru slavu, iako bi bolje sigurno iznele danasnje trendove.

1. Nisu vise ni mlade kao tada, ni zanimljive klincima i tinejdzerima. Jer poruka koju prenese zena od 36-37 godina nije ista kao ona koju prenese klinka od 18-19. Deca ce uvek slusati i ugledati se na nekog ko je mladji i ko moze da im bude sestra/burazer (hipoteticki) nego na nekoga ko moze da im bude keva/cale. Gledajuci iz perspektive mladi slusaju mlade.

2. Jake izdavacke kuce i dalje izdaju njihove albume (RCA u slucaju Kristine) ali marketing koji je RCA radio Kristini kao klinki je bio wooooow,za razliku od danasnjeg, danas je pitanje ima li ona marketing priblizno blizu neke danasnje zvezdice. Primera radi, crtac u kome je ona otpevala glavnu pesmu je zaradio 300 i kusur miliona dolara (u ono doba) To samo govori koliko je RCA bio resio da ulozi kesa, i anonimnu klinku ubaci u tako veliki projekat. Kako da im se ne isplati. Zatim debi album. Cist primer prejakog marketinga. Tralala pesmice koje su j**avale majku u prodaji.

3. Muzika se promenila. Sada vise vuce na edm, cak i pop i rock gledaju da imaju ponesto electro u sebi. Kakvi su danas rock bendovi (uglavnom)? Smejurija, ja izneverujem kad neko spomene imagine dragons kao rock bend. Cista komercijala. E neki (vecina) starijih izvodjaca nije uspela da se uspesno presaltuje na nove trendove. Uspeo je Enrike, uspela je Shakira i donekle JLo. Ostali su daaaleko od zeljenog iako pokusavaju. E da, uspeo je da se reanimira i lisicin Sean Paul koji je na nekih par godina sahranio svoju karijeru sa electro pop zvucima, da bi se trend promenio (srecom) na nesto sto je njemu pribliznije i sad je opet popularan jer taj zanr ume da radi. Nije ono sto je nekada bio, ali je priblizno. Znaci vecina ne ume da se presalta na novije trendove i to je ono sto njih j**e. Kad bi se muzika promenila i vratila na onaj stariji stupanj gde nisi imao tuc tuc tuc momente, vec si se bazirao na instrimente, e onda bi se ova druzina koju si naveo mozda i vratila na svoje mesto (mada maraja ne zasluzuje jer ima glas, ali je po meni celu karijeru pevala gluposti, cast izuzecima)
Cranium Cranium   18.07.2018 u 02:10

Kad smo kod toga, danas cujem na naxiju

Britney Spears - Everytime
youtu.be/8YzabSdk7ZA

Od nekih recimo pedesetak singlova (citaj spotova) za sve ove godine, ja gotivim mozda 5-6 pesama njenih. E ova je jedna od njih. Uopste mi ne lezi ova Britney, ali da je bila gigant to stoji.
PARTYzan PARTYzan   18.07.2018 u 18:16

Meni su najjače Womanizer i Toxic
FoX FoX   19.07.2018 u 00:25

Cranium (18.07.2018/00:10)
Kad smo kod toga, danas cujem na naxiju

Britney Spears - Everytime
youtu.be/8YzabSdk7ZA

Od nekih recimo pedesetak singlova (citaj spo
Kran, objasnio si sa ovim preethodnim postom

Everytime mi je u fonu doooosta dugo(7, 8 god sigurno)..iako je nisam pustio(da slušam) sigurno 6,7 godina..
Svidela mi se u ono vreme kad sam počeo da istražujem Britney...ko bi rekao da je to njena pesma i da je pevala ranije tako nešto...
A Womanizer mi nikad nije bila nešto..to je već početak njenog današnjeg fazona..
Toxic je bila dosta popularna 2003,4

Čuo si je na naxiju? ili na radio 3?
Cranium Cranium   19.07.2018 u 17:08

FoX (18.07.2018/22:25)
Kran, objasnio si sa ovim preethodnim postom

Everytime mi je u fonu doooosta dugo(7, 8 god sigurno)..iako je nisam pustio(da slušam) sigurno 6,7
Istrazivao si je? Meni je malo krivo, jer mozda ima jos ovakvih pesama. Ja nisam, ali znam pun ku**c pesama, uglavnom singlove (samo singlove) i ono, iako su vecinom bili hitovi, samo par njih mi se svidelo. Sad kad bi uzeo listu svih njenih singlova, izdvojio bih mozda desetak pesama. Mislim da je naxi brate, i to neka cudna verzija naxija koji pustaju u trznom centru "big fashion". Samo strana muzika. Kad god se zadesim tamo, uglavnom predvece... Nacudim se sta pustaju. Ima i izmedju pesama onaj dzingl "naxi radio"

Uglavnom pop dvehiljaditih cepaju.

Meni su od Britney gotivne pesme.... Ova, onda born to make you happy, toxic, overprotected, me against the music i do something. Verovatno jos neka ali ne mogu da se setim. Imam naravno dosta njenih najpopularnijih pesama u fonu, u sklopu one huge kolekcije koju pravim i dalje, ali fazon nisam ih pustio nijednom.
Cranium Cranium   19.07.2018 u 20:49

Ajoooooooj koja kidalica. Nema veze sto je riba mentolka, nema veze sto je albanka. Riba ce biti big deal. Pretalentovana, iako mislim da pokusava da zvuci kao Rijana.

Era Istrefi - Prisoner youtu.be/eUsgeGIwjSA


E zasto nema vise raznovrsnosti u muzici.

Forum početna