Rusija VS Amerika
Forum » Politika » Svet

Cranium Cranium   25.11.2013 u 17:29

Tesko da ce se ikada sukobiti ali hipoteticki receno. Ko bi pobedio u sukobu? Amerika ili Rusija? Ja imam svoje vidjenje, ali me zanima vase. Raspisite se. Svaki komentar je dobrodosao, samo da nije neki "debilan" i kratak. Objasnite zbog cega nesto mislite. Ja cu se potruditi da pronadjem neke podatke na netu, da upotpunim tvrdnje. Krenite.
SRB
Srbenda  
 25.11.2013 u 20:10

Mislim da trenutno nijedna vojska ne moze da se suprotstavi nato savezu ako se izuzmu nuklearke i te stvari.
Gendza Gendza   25.11.2013 u 21:20

amerika gubi. uz rusiju idu kina i indija plus muslimani koji mrze ameriku. amerika misli da sve moze parama da kupi
Edy Edy   25.11.2013 u 21:34

glupa tema jeli se gleda šta bi bilo kad bi ratovali i dali uzimaš u obzir ostale države ili samo ono "ko ima veći..."
ROK
roky  
 25.11.2013 u 22:38

ja necu da lupam gluposti.Kakvi Ameri i Rusi to je sprdnja na ono sto smo mi nekada bili vojna sila al staje tuje.Hmmm Ameri jesu da imaju dobro nauruzanje al ja samo jednokratno upotrebljivo a sto se tice Rusa oni su kao i mi stari saborci al nemaju petlju da se suprotstave za koju nijasu boljoj Americi.Do duse obadve strane (Amerika i Rusija)ulazu u njihovo naoruzanje al im je to sve dzaba kada neka zemlja mora da strada kada je to oruzje proizvedeno.
Cranium Cranium   25.11.2013 u 23:12

Nisam mislio na sukob NATO i ODKB vec samo 2 najveca igraca te dve grupacije. Da ne govorim da bi se NATO raspao da krenu Ameri i Rusi da se cikaju. Ko bi uopste ratovao protiv Rusa i rizikovao da Rusi odgovore nekom atomkom iako se to ne bi desilo? Kad se velika deca igraju, mali se sklanjaju. Dakle Amerika sama, Rusi sami.
Cranium Cranium   25.11.2013 u 23:16

Srbenda (25.11.2013/20:10)
Mislim da trenutno nijedna vojska ne moze da se suprotstavi nato savezu ako se izuzmu nuklearke i te stvari.
NATO? Jel to bese onaj savez koji je odustao od Sirije zbog "ku***enja" Rusije? U 2 dana su odustala 3 od 5 najvecih igraca NATO. Turci, Nemci i Britanci. Ostali su Ameri i Francuzi, a i oni su odustali kasnije. Dakle, NATO kao savez postoji samo ako se napada mali plen. Cim je veliki igrac u pitanju, clanice se povlace. Tako da NATO ne bi opstao.
Cranium Cranium   25.11.2013 u 23:18

Gendza (25.11.2013/21:20)
amerika gubi. uz rusiju idu kina i indija plus muslimani koji mrze ameriku. amerika misli da sve moze parama da kupi
Ista stvar. Koliko god Kina i Indija bile jake, nece se mesati u sukob jer je Amerika zver. Mozda Kinezi ali samo iz koristi.
Cranium Cranium   25.11.2013 u 23:26

Dakle? Ajmo da napravimo scenario. Amerikanci iz Japana krecu na Rusiju. To je verovatnije jer su jaci u kolicini oruzja, ekonomski i zele prirodna bogatstva koje Rusija ima. Kakve su sanse da se Rusi odbrane? Ameri dole imaju Afganistan. Iz Evrope mogu da napadaju raketama jer kopneno ne mogu. Mogu preko Turske, ali pitanje je dal bi Turci dozvolili (vec sada Turci zele da izadju iz NATO i da se prikljuce Kini i Rusiji) Imaju i mornaricu koja moze odsvud da se priblizi kopnu. E sad. Jel to moguce?
ROK
roky  
 26.11.2013 u 01:20

cranium, ja ako ovo dobro razumem ti nas navodis na neku vrstu igre il nas proveravas koliko poznajemo vojne stvari.Hmmmmm ovo vredi dooooobro osmisliti i dati dobar odgovor.