Da li ste znali? (geografija, demografija, istorija itd.)
Forum Politika Svet


**N-e-k-s**   03.04.2014 u 20:56

lele koja sranja jbt ja kad sam pijan okrećem se oko svoje ose
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
Tommy Tommy   27.10.2015 u 15:58

jeste znali da su ljude izmislili ljudi iz buducnosti? ili iz proslosti? jeste znali da ljudi ustvari i ne postoje? a ni ono sto ljudi vide? niste? jeste?
FoX FoX   27.10.2015 u 20:33

To prvo sam znao
A ovo da ljudi ne postoje mi zanimljivo.Misliš da naš mozak izmišlja ljude i ostalo?
ICE
IcE  
 27.10.2015 u 21:43

percepcija bi bila trazen rec ovde , citao sam neki clanak na netu o crvenoj boji ,u biti moja crvena i tvoja crvena su dve razlicite crvene boje.percepcija uma . ko zna sta sve ne postoji a ipak vidimo svaki dan
FoX FoX   27.10.2015 u 21:54

Slažem se mozak je čudo...malo toga znamo..možda je tako i bolje.
Tommy Tommy   28.10.2015 u 02:46

samo energija postoji pozitivna i negativna, sve ostalo je kreacija te iste energije, gledaj nas planet, jedan ogromni generator energije, koji sam sebe odrzava. energija se ne moze proizvesti niti unistiti, mozes ju samo pokupiti. u j**enom smo zatvoru, dozivotnom, kad umremo ostaje samo energija, koju ce netko pokupiti. joj kako serem.
FoX FoX   28.10.2015 u 07:25

Ma ne sereš i ja sam nešto slično čitao o tome.Zanimljivo svakako.
atom atom   28.10.2015 u 10:35

Jeste li znali da se svemir stalno siri?A kada vise ne bude bilo prostora za sirenje,onda ce se skupljati i skupljati i skupljati...i svi ce da poginemo u vodu
Zvezdas Zvezdas   04.11.2015 u 18:05

Da li ste znali da je prva orbita satelit koja je poslata na mars u njij bio haski pas(1945 mislim da je poslata) i da je polu uginuli pas koji je pokupljen sa ulice bio tezak svega 6 kg i stradao od toplote prilikom sletanja na mars...orbitu je poslala Rusija
Cranium Cranium   05.11.2015 u 02:07

Da li ste znali da je Stanislav Petrov verovatno hipotetički rečeno najveći spasitelj ljudske rase od "istrebljenja" do dana današnjeg. Šta je čovek uradio?
Dana 26-og septembra 1983. godine sovjetski satelit je uhvatio lansiranje nuklearne interkontinentalne rakete, lansirane iz SAD.
Raketa je na ekranu letela ka Sovjetskom savezu, i približavala se iz minuta u minut. Ubrzo je uočena još jedna raketa. Na njemu je bilo da donese odluku, hoće li Sovjetski savez odgovoriti globalnim udarom po SAD kao odmazdu na ove dve rakete. Medjutim, pukovnik Petrov je odlučio da ne obavesti nikoga o "napadu" i da sačeka. Svoje ubedjenje da je u putanju greška je zasnivao na tome da su sovjetski zemaljski radari koji su i dan danas vrhunski ostali prazni. Odlučio je da ne reaguje iako verujem da mu nije bilo nimalo lako. On sam priznaje da je bio 50:50 siguran. Čekao je i dočekao ono u šta je verovao. Raketnog napada SAD na Sovjetski savez nije bilo. U pitanju je bila greška na satelitu, gde su sunčevi odsjaji na oblacima registrovani pogrešno.

I tako je ovaj čovek spasio celo čovečanstvo, a da vrlo malo ljudi zna za njega
Cranium Cranium   13.03.2018 u 19:34

Ne znam gde ovo da smestim, tako da evo ovde cu. Za mene sooook.

Grupa The Pussycat Dolls ne postoji vec punih 8 godina.

A i bilo mi je cudno sto ih nigde nema. Ahaahahaahaha.

Forum početna