• Rihanna
  • Forum | Zabava | Muzika
    Cranium Cranium off [#] 05.04.2014 / 20:55

Puno ime: Robbin Rihanna Fenty.

Rodjena: 20.02.1988

Mesto rodjenja: Saint Michael, Barbados.

Aktivna: 2005 - Do danas

Zanr: R&B, Reggae, Pop.

Robinn Rihanna Fenty iliti "Rihanna" je pevacica sa Barbadosa koja se preselila u SAD kao tinejdzerka u potrazi za slavom i pevackom karijerom. Tada je imala 16 godina. Snimila je demo pesme koje je slala izdavackim kucama. Nije imala uspeha sve dok demo nije stigao do Dzej-Zija (Jay-Z), vlasnika izdavacke kuce "Def Jam" koji se odusevio njenim glasom i ponudio joj ugovor. Ostalo je istorija. Za ovih nepunih 9 godina koliko je aktivna snimila je 7 albuma, prodala preko 30 miliona diskova, postala najtalentovanija pevacica na trzistu, a ima samo 26 godina.
    martin martin off [#] 05.04.2014 / 21:02
    Rihanna je veoma kvalitetna pevačiča. Neznam mnogo njenih pesama,ali ima dobar vokal. Sviđa mi se od nje ona numera "Umbrella".
    Cranium Cranium off [#] 05.04.2014 / 21:09

1. Music Of The Sun.

Debi album, meni licno najdrazi jer nije bilo ni k od komercijale. Niko jos nije uticao na to sta da peva i kako. Ima dosta Rege elemenata. Pesme koje su se izdvojile i koje su meni najdraze su:
    1. Pon De Replay
    2. Rush Ft. Kardinal Offishall
    3. Music Of The Sun
    4. Here I Go Again
    5. If It's Lovin' That You Want.
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 21:51

2. Girl Like Me

Drugi album koji je vinuo u zvezde. Komercijalniji od prvog, komercijalniji za tadašnju muziku. Ako se poredi sa sadašnjom Rihannom, ovo je old school. Još uvek ima dodira sa korenima, čak možda i više nego što bi trebao, ali se rizik isplatio. Izbacila je dosta hitova te godine. Mojih omiljenih 5 pesama su, mada je teško. Svaka mi je omiljena.

1. S.O.S
    2. Kisses Don't Lie
    3. Unfaithful
    4. Dem Haters
    5. Break It Off Ft. Sean Paul.
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:03

3. Good Girl Gone Bad

Samo ime kaže. Šalim se, još je dobra devojka. Album je nazvan po pesmi sa istog, loša postaje u sledećem albumu. Album je produkcijski jak, ali je Rihanna potpala pod uticaj producenata koji bi da prodaju. Ali i dalje se drži svog fazona od ranije. Moje omiljene pesme su:

1. Umbrella Ft. Jay-Z
    2. Don't Stop The Music
    3. Rehab
    4. Good Girl Gone Bad
    5. Cry
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:13

4. Rated R

E sad ime albuma samo kaže kakva je postala. Koliki god je moj šok bio kada sam čuo novu Rijanu, bilo je tu i zadovoljstva jer je konačno uspela da nametne bad girl u muziku. Kada je Christina Aguilera to radila na albumu Stripped iz 2002, to je sve bilo nekako fino. Ovo je bilo bad do koske. Čak je i najava albuma bila u fazonu ako ne možete da podnesete okrenite se i palite. :-)

1. Hard Ft. Jeezy
    2. Russian Roulette
    3. Wait Your Turn
    4. Te Amo
    5. Rockstar 101
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:22

5. Loud

Najkomercijalniji njen album. Ima dosta electro momenata. Nije mi nešto leg'o mada je generalno dobar i ima par hitova. Posebno bih izdvojio pesmu Man Down kao flashback na raniju Rijanu.

1. S&M
    2. Only Girl (In The World)
    3. Man Down
    4. Love The Way You Lie Part 2. Ft. Eminem
    5. California King Bad
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:42

6. Talk That Talk

Album je meni perfekcija. Svaki fazon je probala. I svaki je dobro odradila. Od Hip-Hop fazona, preko Electropop-a i čak Dubstep-a do R&B-ja. Odličan album.

1. Where Have You Been?
    2. Talk That Talk Ft. Jay-Z
    3. Rock Me Out
    4. Red Lipstick
    5. Fool In Love
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:55

7. Unapologetic

Njen poslednji album. Mešavina hip-hopa i electropopa. Ribe mogu lagano da twerk-uju uz ovo. Mislim da joj je to i bio cilj sa ovim albumom iako ima i dobrih starih balada. Nije razočarala nikada, pa nije ni sada. Šta god da snimi, ubaci svoj pečat.

1. Phresh Out The Runaway
    2. Diamonds
    3. Numb Ft. Eminem
    4. Pour It Up
    5. What Now
    Cranium Cranium off [#] 02.10.2014 / 22:56
    Sad je tema gotova i otključana za komentarisanje. ;-)

Forum početna