• Dark(2017-)
  • Forum / Zabava / Serije
    atom atom  13.01.2018 u 15:52

Ja stigao do sedme meni je ovo najbolja nemačka serija ikada.Napeto,mistično...jedino malo smaraju sa tim međuljudskim odnosima.
    FoX FoX  13.01.2018 u 20:17

Hmmm meni i nisu smetali toliko ti odnosi..
    Možda mi samo smeta što je mračna previše ali dobro..
    I meni je najbolja, jer je jedina nemacka serija koju sam gledao

Ahahahah atom, ja mislio ti završio sa prvom epizodom kao ja
    Cranium Cranium  29.01.2018 u 11:48

Odgledao sinoc prvu sezonu. Ja msm da je ova serija stvorena za zveza. Mislim da ce mu biti zanimljiva sa aspekta ko koga j**e, kad i zasto. On voli te sapunjare. Elem, salu na stranu....serija je odlicna, i bas mi se svidja sto je mracna toliko. Ovi medjuljudski odnosi su mi smetali u prve dve epizode, posle sam skapirao da imaju svoju svrhu. Lepo su to ubacili. Mana serije (mada mislim da je i to bila namera) je sto su ubacili mnoooogo likova u 3 razlicita vremena. I sad ti jedva pohvatas ko je ko, sta je ko radio itd. Prisilni mindfuck. Ali zasto bi sve bila limunada? Jos bolje je ovako. Podsetila me je serija u jednom momentu na film "predestination" ali ipak "dark" je imao meru. Veeeeeliki plus je odabir glumaca, u velikoj vecini svi lice jedni na druge. Mikkel je preslikan kao dete i kao odrastao jbt. Jedino nisu trebali da rade one "krupni plan" scene gde im se vidi faca uporedo sa proslim i ovim vremenom. Prvo krupni plan proslog vremena pa onda krupni plan sadasnjosti. Po ocima se vidi da nisu isti ljudi. Oci ostaju iste dok odrastamo i starimo, ali ovde se vidi da oci nisu cak ni iste boje u nekim slucajevima. Ali to je ako teramo mak na konac.

Onda, kaaaako neko moze da gleda dub verziju serije???? Lisice na tebe mislim. Ahhahahhaha.

To je tek sranje ako je nemacki sranje jezik. Meni je nemacki itekako prijatan, navikao sam ja na njega odaaaavno. Ali secam se da sam ga i ja karikirao i sprdao kao klinac kada sam ga prvi put cuo. Ali brzo se naviknes...

Lep je jezik, ne seri lisice.

Elem, sto se radnje tice, naravno da se pitam zasto se neke stvari nisu desile drugacije, kako neko nije video ovo ili ono itd. Jedino je jasno da apsolutno svi imaju malo mrlje na svom obrazu. Ne postoji savrseno dobar lik u serijalu.

Mogli bi da napravimo mini legendu o likovima, sa sve slikama. Ko je ko, ko je sta. Radi lakseg pracenja serije. Jer su mu bas j**ali kevu sa brojem likova. Okej, ove bitnije mozemo da pohvatamo, ali ove marginalne koji su itekako bitni ali nema ih nesto, par puta sam bio u fazonu koji je sad ovo ku**c. Ko bese ovo.
    atom atom  29.01.2018 u 12:43

Nemački jezik je odvratan,isto kao turski i indijski

Serija je odlična,ali bolja je dub verzija.
    Cranium Cranium  29.01.2018 u 23:12

atom (29.01.2018/12:43)
    Nemački jezik je odvratan,isto kao turski i indijski

Serija je odlična,ali bolja je dub verzija.
    A ti si kao imao prilike da ga cujes? I to jos na nasim televizijama

Meni 10 puta lepsi nemacki od ruskog npr. Ruski mi smesan.
    FoX FoX  30.01.2018 u 09:37

Eee drago mi je da ti se sviđa i da si uspeo da odgledaš do kraja

Jeste, ima baš dosta likova...i meni je bilo malo teže pohvatati ko je ko..tipa onaj brat od Mikela, sestra dodje kod njega u krevet da pričaju, i prespava...sledeća epizoda, neka devojka gola leži u njegovom krevetu...bio sam u fazonu, bolesni nemci...kad ono, to je u stvari bila njegova devojka a ne ona sestra...

Daaaj brate šta ti je nemački je odvratan, pričaju kao da se dave...holandjani su još gori...nemci tu i tamo, navikne se čovek pa mu se svidi jezik..ti si učio nemački u školi tako da si se navikao na njihov jezik pa ti je zato ok...
    Ja sam par epizoda gledao na nemačkom...sreća pa me atom podsetio da ima eng dub..nije savršen ali je svakako dobar za uši za razliku od nemačkog

Može može, mada dok izađe druga sezona ima većinu likova da zaboravimo jbg
    Cranium Cranium  30.01.2018 u 11:55

FoX (30.01.2018/09:37)
    Eee drago mi je da ti se sviđa i da si uspeo da odgledaš do kraja

Jeste, ima baš dosta likova...i meni je bilo malo teže pohvatati ko je ko..
    Ahahahahahahaa, nisam bas toliko pobrkao likove. Ja sam vise bio u fazonu kad vidim nekog lika u 1986. zabagujem i upitam se ko je to u 2019. Za onu sto drzi hotel sam se redovno pitao. Regina se zove. I onog pandura sto je zatvorio Urlicha pod optuzbom za silovanje, upitah se zasto mi je ime poznato....Egon. Na kraju skapiram da je on i u 1953 uradio isto. Nema srece taj Urlich sa njim pa to ti je.

Aaa jbg, meni je dzermanski melem za usi.

Nisam ga nikada ucio, i zalim zbog toga.
    Navikao sam se na njega zbog VIVE, muzickog kanala koji sam mnogo puta spominjao ovde. Ali i zbog ostalih kanala koje sam imao na satelitskoj televiziji. Ali matori sakatis seriju. Ne znas kakvi su glasovi pravih glumaca, kakva je prava glasovna gluma. Vidis da ne postoji lip sync. Meni bi to bilo mnogo vece mucenje nego da gledam nesto na original jeziku. Makar to bio Tajland. Maaaaau laaaaaaaaaoiiiii kaaaaaao. Bukvalno mjaukanje. Ali gledao sam lagano.
    Cranium Cranium  30.01.2018 u 12:00

A sto se tice podsetnika, aj krenucu nesto kad se vrnem kuci uvece. Vec znam kako bi to trebalo da izgleda.
    FoX FoX  30.01.2018 u 15:05

Aha pa da i to je malo teze pohvatati ali nisam imao toliko problema sa tim.
    Mada dobro u početku je bilo zeznuto pohvatati sve likove, kako serija odmiče upoznaš sve..mada je i dobro seriju gledati maratonski..tjst ne praviti veliku pauzu izmedju epizoda.

Ahaha a znam jbg, mogao bih da izdrzim nemacki, odgledao sam 2epke bez engleskog daba..ali kad već ima engleski što bih se mučio
    A što se lip synca tice... Hahahah meni ionako njihov jezik nije sinhronizovan sa usnama tako mi uvek izgleda nznm kako
    Cranium Cranium  30.01.2018 u 23:40

Pa da krenemo.

Prvo ide porodica Kahnwald.

1. Michael Kahnwald

2. Jonas Kahnwald

3. Hannah Kahnwald.

4. Ines Kahnwald