Xiaomi telefoni
Forum Tehnologija Mobilni telefoni


Welicak94 Welicak94   28.05.2018 u 17:02

Naredni telefon koji zelim da kupim je Xiaomi, i to Redmi 5 koji mi se mnogo dopao. Dizajn je vrhunski i veoma atraktivno izgleda. Specifikacije su skroz pristojne (3Gb RAM, 12mp, Octa-core itd) za veoma male pare... najbolji odnos cene i kvaliteta, tako kazu.
Xiaomi telefone mi je prvi pokazao drugar koji ga evo koristi vec dve godine (ne znam tacan model) i kaze da je prezadovaljan.
Zatim sam ja potrazio neki i za oko mi zapao Redmi 5... po ceni od 135e covece, koji neverovatno lici na Samsung A8 (zaobljene ivice (18:9) ekrana).

Takodje u poslednje vreme vidjam dosta hvaljenja za pomenutu marku, dok naravno ima i negativnih komentara. Trenutno sam jako zagrejan za kupovinu nekog Xiaomi telefona i ovako po utiscima iz recenzija, speficikacijama i vroju zadovoljnih musterija, cenim da je zaista dobar. Ovo su specifikacije cak i daleko iznad mojih zahteva, jer trenutno koristim telefon sa 1Gb rama i Quad-core procesorom, i zadovoljan sam...

Koja su vasa iskustva sa Xiaomi telefonima?
Preporucujete li ih?

Jos kada sam video da ima neki model za tek nesto vise od 200e sa Dual kamerama (12+12mp)... covece.
Cranium Cranium   29.05.2018 u 00:26

Pa pazi, za te pare...vrede. Ali ne ocekuj da budu u rangu sa samsungom ili sonijem slicnih performansi. Uvek je 3 giga rama npr jace kod samsunga ili sonija nego kod xiaomija. Mozes videti koliko poena uzimaju na antutu benchmarku. E sad, ti za te pare ne mozes da kupis ni neki snj samsung, zato xiaomi vredi kupiti. Jer dobijes solidno jak fontele (realno nam ne treba zverina od fona) za nekih 150 evra. Ekvivalent xiaomiju od 150 evra je recimo samsung od 400 i kusur evra. Naravno, na papiru su kao isti, ali ipak je samsung jaci i to dosta jaci. Ali opet, to nije tolika razlika da bude 3 puta skuplji.

Moj savet, kupuj. Ja imam xiaomi i nista mu ne fali. Jedino se malo greje kad je temperatura visoka, ali to je uglavnom za sve fonove, plus ovaj ima metalno kuciste.
Welicak94 Welicak94   29.05.2018 u 15:12

Javljam se za nekih dva meseca sa utiscima (nadam se)

Hvala Cran na odgovoru
Mozda u medjuvremenu jos neko ostavi svoje utiske o Xiaomi telefonima. ;)
Cranium Cranium   30.05.2018 u 14:20

Weki, obrati paznju na verziju fona samo (verovatno si vec upoznat sa time)

Jer isti modeli xiaomija imaju 3 verzije. Sa 16,32 i 64 giga interne memorije. Ovaj sa 16 ima 2 giga rama, ovaj sa 32 giga ima 3 giga rama i 64 ima 4 giga rama.
Welicak94 Welicak94   30.05.2018 u 19:46

Da da, bez brige Ja cak razmisljam da uzmem i onaj Redmi 5 sa 2/16Gb, 125e... ali za 10e vise je verzija sa 3/32Gb, tako da za 1200din, bolje da se obezbedim sa 3Gb RAM-a

Samo cu jos da vidim oko boje, ne znam koju bih uzeo hehe, najverovatnije cu belu
SRB
Srbenda  
 31.05.2018 u 16:12

Ćao Mi Trenutno najbolja kupovina dosta se dobija za uložen novac. Mi A1 (brzi update imate čist android i Oreo update) ili redmi 5 plus (bolji ekran). Oba su 4/64 i imaju isti procesor ista cena u firmi na E. Planiram da uzmem jedan od ta dva. Malo jača cena od 28000 dinara ali se dobija prava garancija.
FoX FoX   04.06.2018 u 09:56

Eee da, kad sam gledao koji fon da kupim, zasmetalo mi to kod xiaomi-ja sto nema mogucnost micro sd kartice...
Mislim ok, i ugradjena memorija je mozda bolja zbog brzine ali bzvz mi to..navikao sam na micro

Ahahaah ma beli je nekako vise za zene
Welicak94 Welicak94   04.06.2018 u 10:22

@Foxy , Redmi 5 ima slot za microsd
Cranium Cranium   04.06.2018 u 13:17

FoX (04.06.2018/07:56)
Eee da, kad sam gledao koji fon da kupim, zasmetalo mi to kod xiaomi-ja sto nema mogucnost micro sd kartice...
Mislim ok, i ugradjena memorija je moz
Imas dual sim slot. Od toga je jedan za micro sd.
SRB
Srbenda  
 04.06.2018 u 22:07

Valjda su svi hybrid slot ili SD kartica ili sim moze da se stavi bolje bi bilo da je poseban slot. Dobra stvar kod xiaomija je mogucnost da se otkljuca bootloader. Huawei od jula ove godine prestaje da omogucava otkljucavanje tako da van je sad prilika

Forum početna