Xiaomi telefoni
Forum Tehnologija Mobilni telefoni


atom atom   04.04.2021 u 10:30

KureXradio (03.04.2021 / 19:08)
nikada vise Xiaomi imam Redmi Note 9 PRO i kada ode baterija mozes da se j**** ne mozes je kupiti nigdje
Ne može otići baterija nikad. Imao sam Redmi 7 dve godine i baterija i dan danas radi kao prvog dana.
Edy Edy   10.04.2021 u 14:54

@KureXradio, Zašto bi baterija otišla? Šta si mu radio? Inače, 95% mobitela danas se prave da kad baterija ode da uzmeš novi. To im je čitav fazon zašto su sve baterije integrisane sada.

Koju god marku uzeo isti bi ti slučaj bio.


I ja sam svoj a2 lite upgrade na 9s zbog baterije, oslabila, među ostalim.
Welicak94 Welicak94   20.04.2021 u 10:21

Otvara se Mi Store u Nišu.
Fine popuste pripremili na dan otvaranja.
mi-srbija.rs/mi-store- ... ranje

Doduše, ove tzv. Mi Store radnje po Srbiji mi baš i ne daju utisak da su "prave" Mi Store radnje kakve sam zamišljao... barem ne u cenovnom rangu, jer su cene apsolutno identične onima u Tehnomaniji, Gigatronu i ostalim radnjama koje prodaju tehniku. Jedino se izdvajaju po povremenim "akcijama" i pojedini popustima, osim toga, radnja sa tehnikom kao i svaka druga. Za kupovinu Xiaomi telefona u Beogradu, definitivno radnja u Balkanskoj (Logic Shop) ;)

Priložena slika:

Gendza Gendza   22.04.2021 u 19:00

realno ima dosta tehnike ali sa nasim platama malo su svi skupi
Welicak94 Welicak94   15.06.2021 u 23:07

Gledam, ovaj Redmi Note 10 definitivno "best buy". Telefon je 160e (4/64GB verzija, Logic Shop).
mobilnisvet.com/mo ... te-10

Telefon je stvarno sa solidnim performansama, plus ima Super AMOLED ekran sa 1100 niti osvetljenjem, što je stvarno prednost.
Ja sam prošle godine Mi A3 platio identično, sa AMOLED-om od 350 niti... na suncu drastična razlika u vidljivosti, ali šta je tu je.

Mi A3 mi se ne menja jer su mu kamere na visokom nivou u odnosu na ove od Redmi Note 10... nekako mi postao i drag A3, pa sam u dilemi da li da prelazim na Redmi Note 10.
Pritom, Redmi Note 10 je posle Mi A3 najmanji telefon od Xiaomi-ja, 74.5mm (u odnosu na 72mm koliko je Mi A3).

Preporuke za one koji žele dobar telefon, a da ne potroše više od 20k dinara.
A ja ću razmisliti...

Priloženi fajl : screenshot_21.png (0.25 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
atom atom   16.06.2021 u 12:12

Welicak94 (15.06.2021 / 21:07)
Gledam, ovaj Redmi Note 10 definitivno "best buy". Telefon je 160e (4/64GB verzija, Logic Shop). mobilnisvet.com/mo ... te-10
A nek se nose malo oni u tri lepe,svaki mesec izbacuju različite modele,sad su se setili da stave amoled u telefon od 160€,da nisam uzeo Mi 10t Lite uzeo bi RN 10 verziju 6/128.
atom atom   11.03.2022 u 17:07

Evo godinu dana kako je kod mene Mi 10t Lite,nikakvih problema nemam,a bukvalno svaki dan ga čvrkam.
Shone Shone   11.03.2022 u 22:49

Drugar ima Saomi godinu dana i nije zadovoljan. Ugasi mu se telefon iz cista mira. Ja mu kazem onu staru "koliko para toliko i muzike" hahaha
Welicak94 Welicak94   26.03.2022 u 11:48

Shone (11.03.2022 / 21:49)
Drugar ima Saomi godinu dana i nije zadovoljan. Ugasi mu se telefon iz cista mira. Ja mu kazem onu staru "koliko para toliko i muzike" hahaha
Meni je to počelo da se dešava u poslednje vreme na Mi A3. Doduše jako brzo se upali i odmah je spreman za korišćenje (što je čudno), ali da, restartuje se valjda kada se napuni RAM ili kada se optereti sistem. To se desilo do sada 3-4 puta, sem toga, dve pune godine i koji mesec preko ga već koristim i planiram da ga koristim još neko vreme, bar dok se ne nađe neki normalniji "best-buy" telefon sa manjim dimenzijama. Doduše, njihov MIUI mi se kako vreme prolazi sve manje dopada, tako da mi ovaj Mi A3 i odgovara jer ima Stock Android.

Inače, izašao Redmi Note 11 sa trenutnom cenom od 180e u LogicShop-u. Kamere nisu na nivou kao ove na Mi A3, nema čak ni snimanje 1080p pri 60fps, a kamoli 4K (što imam obe mogućnosti na Mi A3). Tako da...
Welicak94 Welicak94   09.11.2022 u 19:52

Nakon 4 godine korišćenja Xiaomi telefona, odlučio sam da odustanem od te marke i pređem na neku drugu. Razlog je jednostavan, dojadio mi je i nažalost, Xiaomi više nije kao što je bio. Dve i po godine koristim ovaj Mi A3 i zvanično je počeo da me nervira: Iznenadno gašenje koje sam pomenuo u ranijem postu je učestalo, dosta se usporio, a ponekad dobijem i osećaj da kamere jednostavno više ne prave dobre wow fotke kao u početku, ili je do posledica novijih savremenijih kamera... Mi A3 je poslednji Xiaomi telefon bez njihovog MiUI-ja kog svakako ne želim da koristim, tako da je konačna odluka pala da menjam "Šljaomi" Sad se postavlja pitanje, šta kupiti... Generalno je sve poskupelo i dobar telefon izgleda kao da više nema za ispod 30k dinara. Pažnju mi je privukao prvo OnePlus Nord 2, koji je prošlogodišnji model, ali aktuelni model je Nord 2T. Ono u šta sam se uverio je da je OxygenOS izuzetno brz i lak sistem, tako da i na slabijim procesorima radi fluidno. Jedini problem u ovom trenutku je cena. Ali videćemo.

Forum početna