Sportske aktuelnosti
Forum Sport Ostalo


PARTYzan PARTYzan   15.07.2019 u 00:41

Par puta sam hteo da prokomentarišem neku odigranu tekmu i primetio da nema ni 1 teme u kojoj bih to mogao da uradim. Eto može ovde, ukoliko nije nešto vezano za već postojeće teme

Ovog puta ne utakmica, već meč. Tragičan
Kao što sam već napisao u temi Koji sport najviše volite, kad kažem sportista mislim Rodžer Federer. Najbolji teniser svih vremena a rekao bih i najbolji sportista ever. Gospodin čovek
Mnogi uključujući sportske komentatore su prethodnih godina komentarisali kako Federer igra kao na vrhuncu karijere, pre 10-ak godina. To nije bilo tačno. Igrao je ugl. jako dobro ali ne na tom nivou jer ga pratim od samog početka.
Ali danas jeste igrao na tom vrhunskom nivou. Uz sve njegove (ne)savršenosti : dominacija u forhendu i servisu, sporan bekhend, tu i tamo iznuđene greške, perfektno kretanje, maestralno pogađanje linije sa akcentom na T ... I 5 sati takve igre bilo je nedovoljno da pobedi. Nije ni prvi ni poslednji put da ne pobedi bolji, ali ovog puta, Fedex je bio neuporedivo jači od protivnika. Ne zbog statistike (komentator i na RTS i na Eurosport su izdeklamovali istu) već zbog opštog utiska. Najbolji pokazatelj je da ni 1 set nije dobio u taj-brejku za razliku od protivnika koji je svaki tako dobio.
Džaba sve to, u sportu se pamti rezultat. S druge strane, i dalje ubedljivo vodi kao najbolji svih vremena po oba kriterijuma: i po broju gren-slem titula, i po broju nedelja provedenih na 1. mestu ATP liste. Malo je reći da msm da bi bilo šteta da tako i ne ostane.
Malo je situacija kada mi se neki neželjeni rezultat tako preslika na raspoloženje. ali s druge strane, mnogima je poznat taj privilegovan osećaj koji pomalo liči na bezuslovnu ljubav Navijaš za nekoga, budiš se noću i sl. bez ičeg opipljivog zauzvrat, čak ni propusnica za tribine, godišnjih karata i sl.
Ali osećaj je pravi samo ako iskreno navijaš za nekoga, a ne zbog netrpeljivosti prema onom drugom
Ja sam recimo svojevremeno navijao protiv Zvezde i kad igra na međunarodnoj sceni A onda, kombinovanim uticajem ćaleta i super-ega, to promenio
FoX FoX   15.07.2019 u 01:28

Moj lajk se odnosi na prvi deo poruke Dobra ideja za temu

Gledao sam meč... Jest, sve to stoji da je Rodžer jedan od najboljih tenisera...na terenu je gospodin, van terena, nisam baš siguran ali to nije ni bitno.

Jest bio bolji danas ali naravno da sam navijao za Novaka i nadao se da će zapušiti usta dosadnoj, večito naklonjenoj publici. To je i uradio

Nema ništa lepše nego pobediti iz inata što je Novak po ko zna koji put uradio.

Sa druge strane, malo mi je i žao Rodžera jer je ipak odigrao za nijansu bolje.
Nekad to nije bitno.
Pobednik je bio psihički jači u bitnim trenucima i u završnici.
PARTYzan PARTYzan   15.07.2019 u 01:53

U nekim drugim finalima ili njihovim međusobnim duelima (kad je Fedex gubio) bih se složio sa ovim da je pobedio psihički jači u bitnim trenucima. I pored toga što nije iskoristio 2 vezane meč lopte i to na svoj servis, ne msm da je danas RF bio psihički slabiji. Jednostavno danas nije imao sreće. Čak su (paradoxalno) i sudijske odluke bile na njegovu štetu, u 2 navrata ih je zahvaljujući čelendžima preinačio u svoju korist.
Jbg takav je sport, ne pobedi uvek onaj ko je u tom trenutku bolji. A takav je i život, neke stvari koje se dešavaju deluju pravedno, neke ne.

A ja mislio lajk je za poslednji deo poruke što sam počeo da navijam za Zvezdu kad igra na međunarodnoj sceni

Forum početna