• Chill muzika
  • Forum | Zabava | Muzika
    FoX FoX   17.12.2019 / 17:07

Kačite omiljene chill, relax pesme. Sporije naravno, za relaksaciju

Nešto visim na kompu pa ujedno i istražujem chill pesme koje mi se svidjaju.. I baš mi prija takav žanr danas..

Emancipator - Time For Space
    Cranium Cranium   17.12.2019 / 18:44

Mislim da sam rekao vec da sam u poslednje vreme krenuo da slusam klasiku, nekako me smiruje. Neki piano, spanska gitara. To mi bas prija kad sam napet, a desava se cesto u poslednje vreme. Stresan posao, ljudska glupost, sta li je. Ova mi je zapala za uho poslednja.

Imao sam cak i pocetak realizacije big beat projekta sa ovom melodijom. Savrsena.
    PARTYzan PARTYzan   18.12.2019 / 00:52

Bio ti bolji naziv Chill muzika. Nedavno sam u nekoj temi napisao da i nisam ljubitelj iste, osim u vampirskom terminu 3-5 vikendom u kultnoj MTV Chillout Zone, audio-vizuelna magija ambientalne muzike, trip-hopa, experimentalnog i downtempo, alternativnog zvuka kao i laidback elektronske muzike. http://www.mtv-chilloutzone.com/
    Prvo što mi pade na pamet je jedna stara trip-hop stvar od Portishead ... e kad stvar iz prošlog veka ima 50 miliJona pregleda, nema šale https://www.youtube.com/watch? ... 3cr60

Naravno, ako se olovkom s povezom na očima ubode u bilo šta iz soundtracka bilo kog Linčovog filma ili serije, nema greške. Prvo što mi palo na pamet je ova stvar iz poslednje sezone Tvin Piksa ... po pravilu, svaka epizoda se završava nekom numerom u nekom "raspalom" klubu tj. "rupi"
    https://www.youtube.com/watch? ... 9eE7I
    PARTYzan PARTYzan   18.12.2019 / 16:06

Edy u spamu si uspeo čak i da si se zadržao samo na 1 pesmi Svako može da se opušta uz štagod ga opušta, ali tematski ni jedna od pesama koju si postavio ne spada u chill kategoriju
    FoX FoX   18.12.2019 / 23:43

PARTYzan (18.12.2019/16:06)
    Edy u spamu si uspeo čak i da si se zadržao samo na 1 pesmi Svako može da se opušta uz štagod ga opušta, ali tematski ni jedna od pesama koju si po
    Slažem se Ipak sam vratio stari naziv teme A mogu da otvorim i relax temu pa tamo da prebacim edijeve postove ;D
    PARTYzan PARTYzan   19.12.2019 / 01:33

Eto ja kao ne volim chill a opet kačim Aphex Twin je ikona ovog zvuka a ovaj spot mi je retko dobra sinergija zvuka i slike https://www.youtube.com/watch? ... H7Cg8

p.s. pre par dana čuo Viktora Savića kako je nebrojeno puta bio na rejvovima ali ni jednom na chillu jer, kako reče, sve ima svoj početak i svoj kraj Kao da sam čuo sebe Od plus beskonačno žurki, msm da ni ja nikad nisam bio na after hour partyju tj. chillu, nikad niko nije uspeo da me nagovori. Bljak Da "kuliram" uz bivše ljude Ja ako vidim da je svanulo a još nisam gajbi, muka mi. Na EXIT-u to nažalost nikad nije moglo da me mimoiđe. Zato je zimi zahvalnije za izlaske
    E nešto drugo je kad na rejvu zablejim hoću reći isčiliram u nekom chill room-u gde je takva muzika, praćena animacijom, nekad i uz VJ-a
    Edy Edy   19.12.2019 / 10:52

JEste ovo ozbiljno obrisali mi pjesme jer vam se ne sviđaju? WTF? Kakva je to logika?

I kako one pjesme nisu chill out pjesme?

Evo bukvalno definicije sa wikipedije:
    Chill-out (shortened as chill; also typeset as chillout or chill out) is a loosely defined form of popular music characterized by slow tempos and relaxed moods.[1][2] The definition of "chill-out music" has evolved throughout the decades, and generally refers to anything that might be identified as a modern type of easy listening.
    bukvalno sam googlao "chill out most popular" playliste po youtubeu i uzeo pjesme koje volim.

Ne smatraš da su ovo chill out, ali smatra pola interneta. @Partyzan. Ne znam ni što sam postao po ovom forumu, nije čak ni spam, lista je pjesama bukvalno što je napisano u prvom postu.

Nosi ovo, neću ni pisat po ovom forumu ako je tako mišljenje. @BlackFox
    Cranium Cranium   19.12.2019 / 15:33

Edy (19.12.2019/10:52)
    JEste ovo ozbiljno obrisali mi pjesme jer vam se ne sviđaju? WTF? Kakva je to logika?

I kako one pjesme nisu chill out pjesme?

Evo bukvalno defi
    Nisu obrisane buraz, premestene su u drugu temu. Lagana muzika se zove tema. Chill je poseban zanr, ove tvoje pesme sluze za opustanje ali nisu bas zanrovski ispravne. Zato su premestene, nista drugo. Mojne se ljutis brate, znamo se.
    atom atom   19.12.2019 / 17:23

NeSuS NeSuS   19.12.2019 / 19:51

Slušaj Arctic Monkeys
    Evo ja trenutno slušam nikad lepše se nisam osećao