TugZIP i sl.
Forum » Tehnologija » PC

Edy Edy   23.07.2013 u 17:28

Svak od vas koji imate Win PC sigurno zna za WinRAR.... to vam je ono čudo koje (de)kompresuje fajlove i foldere ;) nažalost ono ima praavo ružan interfejs (ako mene pitate) ;) a i nije besplatan nego shareware.... mada se kao može koristiti za džabe, ipak imate onaj dialog koji iskače kada ga god upalite... i tjera vas da ga kupite eh pa evo jedno slabo poznato riješenje besplatna alternativa ima bezbroj opcija preljep interfejs divne ikonice u vidu kartona sa naljepnicama :xD podržava i pravljenje self-extractor fajlova i mnogo drugih opcija ;) sve što vam srce želi ;)

Link: http://www.softpedia.com/get/C ... shtml
Edy Edy   23.07.2013 u 17:34

pored TugZip-a mate i još jedan koji svugdje se reklamira, iako je za džabe ;) nije tako dobar kao tugzip (neki će reći, 7zip je daleko moćniji, ali za šta će mi onoliko opcija kada ne koristim ni pola od njih ) ali ipak je dobar posebno zbog svoje 7z format kompresije koja kompresuje daleko bolje od obične zip format kompresije ;) Zvanični sajt je http://www.7-zip.org/ ... ovo je usput open source
SpAgEtE SpAgEtE   23.07.2013 u 17:50

Danas svako zna za WinRar i 7zip
Tommy Tommy   06.12.2013 u 02:46

koristim 7zip od 2006 godine, a ima mentola koji skinu igricu ili nešto u 7z formatu pa onda ne znaju šta da rade sa time, neki nemaju niti jedan arhiver i misle si da se to maže na kruh.
Edy Edy   06.12.2013 u 19:18

i ja sam prešao na 7zip moram reći... ružan je znači GUI je strašan za koristit ;) ali uradi posao TugZip je odličan za dosta toga ali ima nekoliko bagova pa sam pobjegao od njeg
FoX FoX   09.12.2013 u 19:33

Ljudiiii jel ste vi culi za crack ???
Mislim,sta ce mi interfejs kad program koristim samo da bih extract-ovao ili po neki put arhivirao fajlove... WIN RAR JE ZAKON...lagan,brz,jednostavan...jos kad imas crack verziju...FULLe sad da ja zbog interfejsa prelazim na shugavi 7zip nisam jos skrenuo ali dobro,svako ima svoj ukus
Tommy Tommy   10.12.2013 u 01:25

BlackFoX (09.12.2013/19:33)
Ljudiiii jel ste vi culi za crack ???
Mislim,sta ce mi interfejs kad program koristim samo da bih extract-ovao ili po neki put arhivirao fajlove... WIN RAR JE ZAKON...lagan,brz,jednostavan...
crack se koristi onda kad nema besplatne verzije, 7zip je zakon. i nije ružan.
Edy Edy   20.12.2013 u 19:39

Tommy (10.12.2013/01:25)
crack se koristi onda kad nema besplatne verzije, 7zip je zakon. i nije ružan.
meni je itekako ružan čak štaviše, gori od winrara ;) aa @blackfox pa nije sad sve u krekovanju ja sam više ljubitelj OpenSource software ;)
ICE
IcE  
 21.12.2013 u 14:43

vi bi sve za djabe.pravi balkanci,kako kaze fikro klosarski al nase
Welicak94 Welicak94   21.12.2013 u 19:04

Ne razumem se u programe, imam winrar i sluzi me odlicno nije mi vazno kakav je izgled samo da odradi posao