[PC] Manje poznati programi
Forum Tehnologija PC


FoX   30.11.2019 u 16:50

Aha, otkrio sam ga pre par dana. Uz malo podešavanja, ispadne stvarno koristan.
Pošto korištim čak 3 audio izlaza na kompu, sa njim je lakše prebacivati output.
Ima prečice pa mi znači zbog pc daljinskog koji koristim a i ovo za taskbar pojačavanje je extra fora.


Party ima linux.
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
PARTYzan PARTYzan   30.11.2019 u 18:41

Nema šale Edy, stavim ;) kad se šalim Pa ako ima nove opcije i izgled, onda nije klon. Nisam mislio na ceo paket već pre svega na Writer. Kod kuće koristim linux, na poslu windows pa mi onda nije teško da uporedim i da bude merodavno
U linuxu se neki programi ne mogu tako lako instalirati čak ni apdejtovati kao u windows, što bi se reklo u 2 klika. Pa je Terminal između ostalog, majka za takve potrebe.

Kad sam već pomenuo instaliranje i nadogradnju, da pohvalim Sinaptik upravnik paketa. Za razliku od Poletnika, u kom se mogu pretražiti svi instalirani programi, što je bitno zbog onih koj nisu zakačeni na Pokretač, Sinaptik instalira, dezinstalira, nadograđuje i pretražuje dostupne pakete

Ali njega logično ne koristim svakodnevno, za razliku od recimo Gnomovog bioskopa i muzičke kutije, koji je sigurno manje poznat od VLC plejera.
FoX FoX   31.03.2020 u 14:38

Otkrio sam ovaj besplatan programičić za seckanje (cut) video fajla.
Nema potrebe za renderovanjem (encoding / decoding). Velika ušteda vremena, struje pa i kompa.

Potrebno je da ubacite video fajl koji želite da skratite, odaberete segment videa koji želite da izdvojite (moguć je izbor više segmenata) i to je to.

Kvalitet je isti kao kod originalnog fajla i nema potrebe da petljate oko kvaliteta, program sam detektuje kvalitet.

LosslessCut
Lak za korišćenje, brz i jednostavan.


Primer, ubacio sam film od 2GB i isekao sam parče filma u trajanju od 10min. , program je odradio posao za 20 sekundi... dok bi preko onih video editor programa to potrajalo par minuta i komp bi se opteretio.
Djoker Djoker   15.08.2020 u 23:21

Ovaj program povecava youtube preglede krutube.ru/en/
Sta mislite da li je ovako nesto moguce i da li je probao neko?
KureXradio KureXradio   19.08.2020 u 22:11

Djoker, prevara
FoX FoX   24.01.2021 u 18:54

Filemenu tools
Spoiler: Samo registrovani korisnici mogu da vide spojler.


Odličan program. FileMenu Tools je program koji služi za prilagođavanje Explorer-ovog menija desnim tasterom miša.
Desni klik na fajl ili folder i neke od opcija su: shred file, advanced rename, encrypt file, unpack folder i još mnogo opcija...

XLaunchpad

XLaunchpad vam daje trenutni pristup svim vašim prečicama. Za ljubitelje praznog, čistog desktopa.
Do skoro sam koristio Se-Tray menu ali on je zastareo i nema neke opcije. Ovaj XLaunchpad mi je baš super. Ima dosta opcija i lepo izgleda. Ako neko bude zainteresovan imam serial key.

Subtitle And Video Renamer

Ovaj programčić koristim godinama. Odlična stvar koja uštedi vreme. U jedno polje ubacite sve video fajlove neke serije(sezone) a u drugo polje sve prevode za tu sezonu serije. Stisnete dugme i imena svih prevoda se prilagode imenima video fajla tako da kada želite da gledate seriju, player automatski prepozna prevod za tu epizodu.
FoX FoX   21.05.2021 u 16:27

EyeLeo

Naprezanje očiju ili astenopija pravi je problem za one koji provode mnogo vremena za računarom.
Uzrok je smanjeno treptanje tokom dugog rada fokusirajući se na ekrane računara. EyeLeo podseća na redovne pauze, pokazuje vam jednostavne vežbe za oči i sprečava vas da koristite računar u vreme pauze.

Nije loše. Koristim već par dana.
Neverovatno kako zaboravim da trepćem dok buljim i ekran..
Ovaj programčić u kombinaciji sa f.lux, valjda će odložiti potrebu za naočarima

Forum početna