Kemtrejlsi - teorija zavere ili?
Forum Misterije & Natprirodno Misterije


FoX FoX   03.10.2016 u 17:35

Morao sam da otvorim ovu temu
@cranium je juče spomenuo da je uočio na nebu 2aviona (nisu putnički ni vojni) koji su kružili sve vreme na nebu i misli da je u pitanju "zaprašivanjem hemijskim i biološkim supstancama" odnosno "kemtrejls" (Chem-ical trails (eng) - Hemijski tragovi na nebu (srb)).
To me je navelo da istražim malo više o toj temi i posle malo dubljeg istraživanja o ovim kemtrejlsima, počeo sam da verujem da je ovo stvarno moguće iako u prvi mah zvuči smešno i nerealno..

Evo kako ti kemtrejlsi izgledaju na nebu :
Priložena slika:


Možda ste nekad i primetili ovakve tragove na nebu pa ste pomislili da su ti tragovi ustvari tragovi običnih putničkih aviona..i to je donekle tačno.
Putnički avioni ostavljaju tragove(ti tragovi se nazivaju - Contrails - u prevodu - Kondenzacijski tragovi) na nebu ali ti tragovi mogu biti vidljivi samo nekoliko sekundi ili minuta,dok kemtrejlsi traju nekoliko sati i šire se nebom formirajući oblak tipa cirus.Najčešće ćete videti od 6 do deset aviona koji lete u svim pravcima i ukrštaju tragove, tako da se pravi svojevrsna rešetka tih oblaka iznad naših glava.

Takodje je skoro kod nas objavljena vest o misterioznim vlaknima poput paučine za koje se tvrdi da su nastali upravo od kemtrejlsa...
Internet je pun ovoga.Nedavno je izašao i članak koji pobija ovu "teoriju o kemtrejlsima" navodeći da ne postoji dokaz da postoje neki tajni programi atmosferskog zaprašivanja.


Evo i isečka jedne emisije koja je prikazana kod nas.


Zašto prskaju?

Po rečima Hagbergovoe, vođe švedske Stranke Zelenih, zaprašivanje je zajednički poduhvat od strane američke Centralne obaveštajne agencije (CIA) i američke bezbednosne agencije „US National Security Agency (NSA)“ i domaćih vlada u navodnom zajedničkom kontrolisanju zagrevanja planete.

Smatra se da otkad smo 2006-te službeno stupili u Nato program “Partnerstvo za mir” počelo je i naše zaprašivanje.

Moje konačno mišljenje : sve je moguće.Možda je ovo odgovor zašto se klima tako drastično menja poslednjih godina.
Welicak94 Welicak94   03.10.2016 u 17:57

Mnogo teorija zavere u poslednje vreme
FoX FoX   03.10.2016 u 18:04

Ma tu su one već duže vreme ali mi ih tek sad primećujemo
GRO
GrofWap  
 03.10.2016 u 19:30

Ovo je preludo metabunk.org/debun ... t661/
Zvezdas Zvezdas   03.10.2016 u 22:37

ma nema sanse to su putnicki avioni ili nznm neki drugi,moze da prodje nekada 15 min i da se taj trag polako nestaje,ali kada nestaje on vise nije ta jedna linija iza tog aviona nego kao na slici...msm da je mala sansa prosto nemoguce da nesto prskaju,zna nekada da bude u istoj sekundi po 3-4 aviona narocito leti se to desavalo,pa izgledaju kao da ce se sudariti svakog casa treba malo posmatrati
Zvezdas Zvezdas   03.10.2016 u 22:48

a ovo sto kazu nemnjanje vremenskih prilika,pa sad je to pitanje,ti vojni avioni mogu da oteraju oblake ako je oblacno naletima recimo 2h letenja borbenih aviona ali pitanje je da li oni nesto koriste i sta...to koristi i nasa vojska
Cranium Cranium   03.10.2016 u 23:45

Zvez jesi ti ikada video oblake?
Cranium Cranium   03.10.2016 u 23:51

BTW, dok sam imao fejs neki likovi iz Niša su snimili te avione, pa onda nakon toga išli kroz Niš i na haubama se videla neka bela prašina, šta li god da je. Bukvalno kao kad je prljavo pa prevučeš prstom.
Zvezdas Zvezdas   04.10.2016 u 10:11

maaaa ta prasina ima i kod nas,ali nigde aviona,padne kisa i pojavi se ta neka cudna prasinina iz te kise,isto nema nikakve sanse da su to svioni

a oblake? pa video sam eto juce kod mene padao grad
Cranium Cranium   21.06.2018 u 08:17

Slikano jutros na stanici. Nisam mogao lespse, bila gomila ljudi. Msm ono, mozda jeste, mozda nije. Prosudite sami.

Priloženi fajl : oblaci.jpg (4.56 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!

Forum početna