Sci-Fi Filmovi
ForumZabavaFilm

atom   07.12.2020 u 15:57

Najlošiji Nolanov film ubedljivo. Dosadan,prazan... Ne kapiram ocenu na imdb,ni sav taj hajp...

Nolan prop'o
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
Welicak94 Welicak94   13.12.2020 u 15:49

Odgledah Tenet (2020)
Po meni, glupost... 1/10
MIN
Minc  
 14.12.2020 u 11:48

Ja volim SW
twistex twistex   01.01.2021 u 08:29

Sputnik-2020
Ruski alien venom..izbegavao sam ga posto su pricali da je nekako spora radnja..nije bilo strasno i na kraju sasvim solidan utisak..8/10
The Coma-2019
Jos jedan ruski ali ja sam gledao neku verziju sa nasnimljenim engleskim jezikom..na pocetku me je posetio na doktor strange sa onim prevrnutim zgradama..uglavnom dobar..7/10
Pokémon Detective Pikachu-2019
Nisam neki ljubitelj pokemona ne znam koji cemu sluzi sta kako i zasto..rekoh mozda bude dobra komedija ali je ispao umereno zabavan..6/10
PARTYzan PARTYzan   08.01.2021 u 02:10

Uprkos svim preporukama, oklevao sam da pogledam Mad Max:Fury Road pošto nisam ljubitelj tog žanra. No, kad ono, nemam šta da prigovorim. Možda jednom pogledam i nastavak, da zaokružim trilogiju ...
twistex twistex   pre 7.dana u 10:06

Sonic the Hedgehog-2020
Isto kao i Pokemon detektiv Pikacu..nije nesto preterano zabavan ali moze za jedno gledanje 6/10
Spies in Disguise-2019
Crtac o agentu kojeg greskom pretvaraju u goluba..a on navikao da se bori sa svojim hi tech spravicama protiv losih momaka..solidno nista manje nista vise 7/10
Valerian and the City of a Thousand Planets-2017
Jos jedan od filmova koji sam izbegavao sto zbog naslova sto zbog glumaca..ovde je glavni glumac totalno promasen..on je jedan vladin agent poslat na zadatak zajedno sa svojom partnerkom..a zadatak..pa tu se desavaju stvari koje su obuhvacene stotinu i stotinu godina u buducnosti..stupljen je kontak sa vanzemaljcima..pa sa jos nekim drugim vanzemaljicima itd..vizuelno je fantastican i prica je podnosljiva...6.5/10
Cranium Cranium   pre 7.dana u 11:34

Posle dužeg vremena, skupim malo vremena da odgledam neki film. I izbor je pao na film "Black Box"

Nolan je samohrani otac koji je ostao bez žene u saobraćajnoj nesreći u kojoj je i sam umalo stradao pretrpevši silne povrede glave. Preživeo je, ali sa ogromnim gubitkom sećanja na predjašnji život. Sitne stvari u životu mu predstavljaju problem i rizikuje da izgubi ćerku jer ne može da se seti ni da treba da je pokupi iz škole.

Očajan, rešava da se podvrgne revolucionarnom poduhvatu vraćanja sećanja preko alternativne medicine.

Kombinacijom hipnoze i moderne medicine, sećanja se iz podsvesti prebacuju u električne impulse, koji se šalju na displej i pacijent vidi svoja sećanja živo, kao da je tu.

Prva seansa uspešna...Nolan se vraća na sam dan svog venčanja. Ali su mu lica skroz mutna, ne prepoznaje nikoga, i pojavljuje mu se neka utvara koja ne želi da se on tu preterano zadržava. Nolan ne zna šta je istina a šta ne.

Doobar dobar film, taman pomisliš kako si pročitao film, desi se preokret i onda ponovo razmišljaš o "novom filmu" koji je počeo razjašnjavanjem prethodne začkoljice. Mislim, nije sam mind bender, samo hoću da kažem da je bio jedan plot twist, i da je ostalo još dosta do kraja filma od plot twista, a da je uspeo da ostane zanimljiv do kraja, jer je počela nova radnja. Od mene jaka sedmica.
FoX FoX   pre 6.dana u 19:26

Cranium (08.01.2021 / 11:34)
Posle dužeg vremena, skupim malo vremena da odgledam neki film. I izbor je pao na film "Black Box"

Nolan je samohrani otac koji je ostao bez žene u saobrać
Odgledao juče Black Box (2020)

Dobar film. Probao sam pre par meseci da gledam ali prekinuo nakon par minuta kad sam shvatio da je ovo još jedan od onih filmova gde glavni glumac ima problem sa pamćenjem...

Elem, drži pažnju i ideja je dobra. Moram da priznam da sam kod prve seanse i onda kada je gledao slike u foto albumu, pretpostavio o čemu se radi.

Pročitao sam negde da je ovo blaga verzija epizode Black mirror serije tako da ću možda naterati sebe da odgledam i tu čuvenu uvrnutu seriju...

Od mene može 7/10
atom atom   pre 3.dana u 19:43

Synchonic(2019)

Žanr: Sci fi, Horor

Opis: Stiv radi kao bolničar,koji saznaje da ima tumor na mozgu. Dok sa svojim kolegom i prijateljom počne dobijati slučajeve predoziranja novom drogom "Sinkronik". Kasnije upoznaje doktora koji se stvorio Sinkronik,koji tvrdi da uz pomoć Sinkronika,možete putovati kroz vreme i dimenzije. Ma koliko putovanje kroz vreme zvuči zabavno,Stiv će otkriti da ustvari to nimalo nije.

Dobar film. Malo sporiji,ali dobar. Zanimljiv pristup ovoj temi. Od mene 7/10.
FoX FoX   pre 2.dana u 18:46

atom (12.01.2021 / 19:43)
Synchonic(2019)

Žanr: Sci fi, Horor

Opis: Stiv radi kao bolničar,koji saznaje da ima tumor na mozgu. Dok sa svojim kolegom i prijateljom počne dobijati sl
Odgledao sam juče Synchronic(2019)
Nije loš. Pretpostavljam da im budžet nije dozvolio da naprave malo jaču akciju.
Ima filmova koji bi bili bolji kao serija... Dobra serija bi mogla da se napravi sa istim glumcima.

Malo sam se začudio na kraju

Od mene može ocena 6/10
atom atom   pre 2.dana u 19:25

FoX (13.01.2021 / 18:46)
Odgledao sam juče Synchronic(2019)
Nije loš. Pretpostavljam da im budžet nije dozvolio da naprave malo jaču akciju.
Ima filmova koji bi bili bolji kao serija
Bolji nego Tenet. A Tenet imao 10x veći budžet...