• Koji film ste poslednji gledali?
  • Forum | Zabava | Film
    PARTYzan PARTYzan off [#] 29.06.2019 / 17:20
    Opet pogledao avanturistički; The Mountain Between Us me zainteresovao još kad je stigao u bioskope 2017. trejlerom i sinopsisom, mada ga nisam pogledao već sad na malom ekranu

Efektan insert kada helikopter pada ... ima par nepredvidivih surviving momenata po principu "i od lošeg postoji gore". Film ima "lepe boje" mada ja ne volim kad povremeno provalim da je stvarnost koju inače nije teško zabeležiti kamerom, zapravo animacija
    Film bi mi se mnogo više dopao da iz avanture preživljavanja ne prelazi u romantičnu dramu, ili ako već prelazi, da to bude na drugačiji način. Tu je naravno i najbolji čovekov prijatelj, pas da upotpuni ugođaj i zaokruži priču. Kraj više nego predvidiv. Dobra gluma by Kate Winslet & Idris Elba (nisu oni odgovorni za scenario) mada je uloga kao stvorena za Richard Gerea, samo da je koju godinu mlađi
    PARTYzan PARTYzan off [#] 20.07.2019 / 01:04
    Uglavnom ispadne da opravdano nisam hteo da gledam neki film, za koji sam smatrao da mi se neće dopasti (npr. nedavno gledao Grand Budapest Hotel ma daaj ... )
    Kad ono međutim ovog puta ne beše tako

The Shape of Water se otkako je nastao nekako okreće oko mene kao kiša oko Kragujevca. Ni Oskari ni kurčevi ni palčevi me nisu umilostivili da ga pogledam. Još kad se setim Panovog lavirinta (istog reditelja, Giljerma Del Tora koji je i scenarista Hobita), koji nisam hteo ni do kraja da pogledam ... Ipak, večeras sam poklekao i neka sam

Iako je žanrovski van mog spektra, od samog početka pa do kraja film kao da me češkao
    Ono kad se izvališ i neko (po mogućnosti sa dugim noktima) te češka

Mada me i ne čudi toliko što mi se svideo jer se i King Kong može svrstati u romantičnu fantastiku ili fantastičnu romansu
    Ipak, ljubav između žene i nečovečnog stvorenja je jedina sličnost ova 2 filma ...
    Kakogod, Oblik vode može opušteno da uđe u filmsku lektiru
    Serz Serz off [#] 23.07.2019 / 08:44
    Od ovih iz 2019. poslednji muvi koji mi se dopao je Hellboy. Cinjenica je da je prica iz bajke, i da je to sve moralo da bude ispraceno zavidnim kompjuterskim animacijama. Dopao mi se film samo zbog akcija, i zbog...pa, da, samo zbog toga....ali i zbog dobro odigrane uloge David Harbour. Ono, moze proci, za neko dosadno popodne da se odgleda... 6/10
    FoX FoX off [#] 25.08.2019 / 14:33
    The Disaster Artist (2017)

Priča o glumcu, scenaristi i reditelju Tomiju Wizu, čoveku koji stoji iza projekta kojeg često nazivaju "najgorim filmom", The Room.
    Ovaj biografski film prikazuje nastanak prijateljstva glumca Grega Sesteroa s Wiseauom, te prati proces snimanja i sve nevolje u produkciji Sobe, kao i njegov kasniji uspeh i dostizanje kultnog statusa.

Haahahah naleteo sam na ovaj film na cinemaxu. Dooobar
    FoX FoX off [#] 07.11.2019 / 22:25
    Fractured [2019]

*netflix film

Žanr: Triler
    Opis: Film prati porodicu koja nakon male khm nesreće završi u bolnici kako bi proverili da li je sve uredu. Žena odlazi s ćerkom na pregled dok otac Ray (Sam Worthington) ostaje da ih čeka. Nakon što ih dugo vremena nema, on odluči da sazna gde su i šta se to događa u bolnici.

Pre neki dan ajd rek'o da odgledam na brzaka, misleći da je bzvz. Premotam ceo uvod filma i dođem do dela gde se oni nalaze u bolnici....
    Dobar film. Baš mi legao. Mindf*ck triler pa ako volite malo misterije i twistova, pogledajte.

Od mene ocena 7/10
    P.S. Kad se film završio, tek onda sam se vratio na uvod i dobro su ga odradili Ne otkriva previše
    Edy Edy off [#] 08.11.2019 / 23:26
    FoX, taj naziv i taj opis...

Jeli to on udario se u glavu, pa kontao da su mu zena i djeca zivi? Kad su ipak po poginuli u nesreći toj? Halucinacije uglavnom?

Ne volim ja "sve je to bio san" fazone.
    FoX FoX off [#] 08.11.2019 / 23:27
    Edy (08.11.2019/23:26)
    FoX, taj naziv i taj opis...

Jeli to on udario se u glavu, pa kontao da su mu zena i djeca zivi? Kad su ipak po poginuli u nesreći toj? Halucinaci
    Hm Ne volim ni ja takve fazone, spakovali su lepo film ali
    Edy Edy off [#] 08.11.2019 / 23:33
    FoX, pa očigledno je kako nisi skontao fazon odmah?

tu nema mnogo smisla, bolest najgora koja postoji, nek mu neko skrati muke, a ne da gledam film iz tog POV. Ne volim unreliable narator fazone. Legion serija npr.

Ispada neka duboka poruka.. Ali ne možeš ti skontat nikako takve umove, džaba ekranizirat.
    FoX FoX off [#] 09.11.2019 / 00:17
    Edy (08.11.2019/23:33)
    FoX, pa očigledno je kako nisi skontao fazon odmah? <spojler>

tu nema mnogo smisla, bolest najgora koja postoji, nek mu neko skrati muke, a ne
    Spojleruj se Pa skapirao sam ja ali nisam dzabe rekao mindf*ck
    atom atom off [#] 09.11.2019 / 11:39
    Stuber(2019)

Solidna akciona komedija.

Može 6,5/10.

Slične teme

Forum početna