Problem sa laptopom ili sistemom?
Forum Tehnologija PC


Welicak94 Welicak94   10.10.2017 u 18:55

E ovako. Od sinoc imam jedan, takoreci solidan problem sa laptopom, ili ti sistemom. A sad da li je do sistema ili do laptopa, to bih voleo da mi neko razjasni ako bude bilo moguce.

Slusajte kakav problem imam.
Sinoc, kada sam pokusao da otvorim folder sa filmovima, naprasno je zakocio... folder je se ucitavao vecno, nakon toga sve je postalo usporeno, jedva sam dosao do restarta, zatim sam pola sata cekao da se iskljuci i restartuje. Kada je se upalio, sve je bilo dobro narednih 3-4 minuta, zatim bi opet cim bih otvorio memoriju zakocio.

Isprobao sam razne stvari, na svaki moguci nacin sam pokusavao da ga sredim, nista ne pomaze. Trazio sam po guglu za razne probleme, nista mi ne ukazuje na to sta bi mogao da bude moj problem.

Uradio sam sledece:
- Odradio dijagnostiku i test memorije, nije pronaslo nikakvih problema, sve je u redu.
- Preko System Restore vratio pet dana unazad, ni to ne pomaze.
- Radio skeniranje protiv virusa, naravno nista. Niti imam virusa, znam sta skidam, i kako skidam. 4 i po godine koristim laptop bez antivirusa.
- Cackao neke opcije sitne, radio troubleshoot... navodno je sve u redu.
- Restartovao ga vise puta. Ista situacija se ponavlja.
- I defragment sam radio (ali ne mnogo).

... tako da ja mislim da nije do sistema, vec do laptopa i to mislim da mi je crkao HDD.
Ali... ja sam sada upravo sa laptopa sa Hroma, sve je u redu i ne smem da otvorim My computer. Automatski laptop ukoci, i po jedan prozor se otvara i po 10 minuta.
Dalje. Rekoh da radi dobro par minuta nakon paljenja/restartovanja, otvorim memoriju, sve je u fulu i ubrzo nakon toga, zabode i foldere ucitava vecno.

Oslobodio sam HDD sa preko 70Gb i sada ima 180gb slobodno od 500gb u Local D a u Local C 90 od 200gb...
Citao sam po netu da je mozda i RAM memorija u pitanju, ali ako je RAM, kako sam sada sasvim normalno usao u Hrom i listam net bez poteskoca?
Virus sam ubedjen da nije. A ako ce pomoci ova informacija, ovo mi je se desilo sinoc nakon skoro dvocasovnog konvertovanja j**ene nove epizode ZK-a koja zauzima skoro 2gb ... Tako da, i da je se procesor pregrejao, nzm...

Ima li neko neke ideje sta bi moglo da bude i kako da resim ovaj problem bez reinstaliranja sistema, jer to ne smem nikako da odradim, dosta vaznih stvari imam na HDD-u koje ne bih voleo da izgubim.
Tommy Tommy   10.10.2017 u 19:44

skini program hard disk sentinel i vidi u kakvom je stanju hard disk
userscloud.com/82lciv098lny
FoX FoX   10.10.2017 u 21:05

Jel ti se to desava uvek kad otvoris My computer? Kad otvoris bilo koji folder ili samo taj sa filmovima?
Sto nisi brt odradio celu defragmentaciju?

Ajd pa javi rezultate ovog tomijevog testa
GRO
GrofWap  
 10.10.2017 u 21:12

Welicak94, za tebe je kramp i motika a ne komp ni to kao covek ne znas koristiti
Welicak94 Welicak94   10.10.2017 u 22:15

@Tommy kako se koristi ovo?

Evo nakon danasnjeg paljenja, sada mi radi memorija, sve otvara kako treba...

@Fox sinoc je se ubagovao na otvaranje samo foldera sa filmovima... nakon narednog restartovanja nije hteo ni local C i D da prikaze... A defragmentaciju sam prekinuo jer mu je pola sata trebalo za 6%

A ti @GrofWap , saftaj ga

Priloženi fajl : 1507666544.png (0.14 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
FoX FoX   10.10.2017 u 23:28

Pa brt ostavi ga noću nek sredi to...moraš da defragmentuješ na svakih par meseci ili godinu dana...ako hoćeš da ti brzo i dugo radi hard, dobro je za njegovo zdravlje da se ne muči

patchuj ovaj program brt prvo pa kad patchujes onda otvori program
Welicak94 Welicak94   11.10.2017 u 01:13

Hm... nije 100%

Priloženi fajl : 1507677244.png (0.12 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
Welicak94 Welicak94   11.10.2017 u 01:45

Baj d vej, od danas kada sam ga upalio, nema nikakvog kocenja... otvaram sve normalno.
Daj Boze da se vise ne ponovi. Ali sinoc me bas zabrinulo. Voleo bih da isteram na videlo ovaj problem, a i da sprecim da se ponovo pojavljuje. A defragmentaciju cu bas uraditi vec koliko sutra...
FoX FoX   11.10.2017 u 02:34

Vidi meni brate 100% zdrav. PERFECT stanje a eto radio je 625dana a imam ga od 2012,2013...a ti si pazario tvoj laptop 2015? da li je moguće da si koristio više komp od mene?

Ja defragmentujem na svakih par meseci ili kad se setim kad se setim samo koliko sam pisao i brisao sa diska...čudi me da je 100% zdrav a tolike godine su prošle...mada taj tvoj laptop, ako ga često premeštaš dok je upaljen to ne valja za hdd..tumbanje nije baš preporučljivo kad su hard diskovi u pitanju.

Priloženi fajl : ww.png (0.03 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
Welicak94 Welicak94   11.10.2017 u 02:37

FoX, Premestam cesto Jos sam ga sinoc i lupio hahaahahaahahh (jbg iznervirao sam se nakon visecasovnog mucenja)
Ali izuzetno sam bio pazljiv svih godina do sad, nikada ga nisam ispustio, lupio, bacio...

Uradicu defragmentaciju sutra. Nadam se da nece biti problema.
Znaci ipak ustanovili smo da je problem do HDD-a?

A kazes za koriscenje... hmm.. pa vrlo moguce. Nije 2015... U junu 2013. ;-)
Tako da bih rekao da smo isti

Forum početna