Aktuelnosti: razno :)
Forum / Politika / Svet
PARTYzan   16.03.2020 u 00:52

Bio zanimljiv večeras Utisak nedelje.

Ima jedno nedelju dana otkako se, tako da kažem, osećam izmenjeno. Logično trulo, nalik na neko bivstvovanje u magli. Koleginica mi kaže "tako i ja, slično kao za vreme bombardovanja".
Neki odavde se toga ne sećaju a neki nisu bili ni rođeni. Iako su babe i žabe, čini mi se da se gore osećam sad. Ne samo zato što se na mlađem uzrastu drugačije podnose različiti izazovi i zato što je ovo na globalnom nivou već i zato što su optimizam i uticaj ljudskog fa...prikaži još
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
PARTYzan PARTYzan  22.03.2020 u 22:21

Zbog vanrednog stanja su izbori odloženi ali to se ne bi moglo zaključiti, slušajući komentare ne samo nekih iz vlasti već i doktora. Reče direktor Kliničkog centra nešto kao " ja nzm kako je naš predsednik uspeo da nam dopremi ovaj najsavremeniji respirator ... "

Predsednik reče da su polulegalno nabavljeni respiratori i eto nek ga streljaju ali u inat neće da kaže kako. Vrhunac ili dno demagogije i ljigavog marketinga ?! Za to se btw ne bi ni znalo, ko bi sad pitao za tendere ali eto da se čovek pohvali svojim ilegalnim patriotizmom ... Kad smo kod demagogije i politikanstva, za nepoverovati je da su gradske vlasti nalozile da toplane u ovom "hladnom talasu" narednih dana greju 24 h dnevno !? Otkad je +7 hladni talas ... Nekad se 24 h dnevno grejalo za -7 i ispod

Nije toliko čudno da se u neočekivanoj situaciji oni koji nose odgovornost ponašaju kao da su bez kompasa, po principu iz krajnosti u krajnost. Ali jeste čudno da se tragična situacija zloupotrebljava u političke svrhe, kao i to da govori odgovornih u situacijama koje same po sebi izazivaju strah, ne samo da "ne podižui moral nacije" što bi se reklo ,već predstavljaju katalizator panične reakcije.
Jedan psiholog preksinoć u noćnom programu 202jke lepo reče : u medijima treba ispratiti samo one informacije koje mogu da imaju praktičan značaj, tehničke, bez overdose-a. bez statistike, koliko novih, koliko mrtvih, koliko u svetu ... Neverovatno ali istinito je da neko priča o tome koliko će ljudi ostati bez svojih bližnjih, koliko dugo će krizna situacija trajati, pa unapred pretećikm tonom predočavati sledeću rigorozniju meru ... Jedno je imati autoritativan prizvuk, a skroz drugo autoritaran. Manje mi je teško da razumem da neko i u ovakvoj situaciji ne uočava takve "finese" , od činjenice da ni u okruženju ne postoji osoba od poverenja ili savetnik, koji bi ukazao na to ... Čuo sam i od britanskog premijera i nemačke kancelarke skoro bezumne izjave koje ne ulivaju nadu naciji već dolivaju ulje na vatru, ali meni su značajnije izjave domaćih političara, uključujući i neverbalne akte komunikacije (sindrom žalosne vrbe i slično).

A u svakodnevnom životu, baš kao i u umetnosti, nije toliko bitno šta, već kako.
Inace ja sam mislio da bi bilo logičnije od ministra zdravlja dobijati informacije vezane za pandemiju umesto od predsednika.

Tv kanali sa nacionalnom f su po sadržaju odnosno pritisku postali agresivni. Kao da imaju za cilj da od gledalaca naprave izbezumljena stvorenja koja će se pretvoriti u kompulsivne pretraživače novih informacija o pandemiji.

Nzm da li je istina da jedino Utisku nedelje nije dozvoljeno da ide uživo od 21h za razliku od emisija na nacionalnim f. Ako jeste, ne čudi me pošto sam gledao prethodnu emisiju. Ali to bi bio jedan primer zloupotrebe vanrednog stanja.

Meni je od svih utisaka vezanih za političke i druge akruelnosti prethodnih dana najsnažniji ovaj vezan za kinesku pomoć. Bez obzira na moguću političku konotaciju i upotrebu u privatne svrhe, svidela mi se ideja da se nakon svega Bože zdravlje dočeka kineski predsednik. Zalužuje da ga dočeka više ljudi nego Putin, koji im se nije ni obratio. I pored mnogih nespretnosti, bilo bi lepo da reakcije nadležnih u našoj državi dovedu do što manjih posledica.

S druge strane, jedna patetična aktuelnost mi je ovo "bodrenje lekara" u 20 sati. Ljigavi remejk onog italijanskog pevanja s prozora. Kao što vidimo baš im je pomoglo to pevanje ... A lekari inače nisu ohrabreni i ne znaju šta im je posao, pa je potrebno da ih mi vašarski motivišemo .
PARTYzan PARTYzan  27.03.2020 u 19:09

@Gendza "brate nisam nacionalista ali tih migranata ima pun kofer i sve su muski oko 20-30 god to kad se razmnozi bice vecina u celoj evropi razmisli malo o tome a nase zakone uposte ne postuju"

Da nastavim ovde da ne spamujemo u temi Koji ste poslednji film gledali
Nisam ja rekao da volim niti da ne vollim migrante, ni da treba dodatno da se puštaju. Čak sam napisao da je u Grčkoj vrag odneo šalu i da imaju i svoje četvrti pa napokon Grci zatvorili granicu. Msm da je kap prelila čašu da su i ranije bili previše gostoljubivi

Rekao sam da je neverovatno da grupa građana u 21. veku uzima zakon u svoje ruke. Rezon "pa kad država ne reaguje moramo mi" i "oni su siledžije štitimo naše dame" msm da je samo izgovor da suštinski bolesnici rade ono što im je volja. Bunili su se i kad su migranti bili manji od makovog zrna samo tad nisu delili "pravila ponašanja". Ko o čemu, kurva o poštenju, fašisti dele pravila ponašanja
Msm da procentualno gledano broj nasilnih akata koje počine migranti nije ništa veći od onih koje počine građani Srbije, pa tzv. narodne patrole ne dele svojoj sabraći siledžijama nikakva pravila ponašanja. Valjda je stres za ženu isti bez obzira da li je silovao Srbin ili migrant

Zna se ko treba da kosi ko da vodu nosi. Ko primeti sumnjive radnje prijavi nadležnim organima ...
Rapper Rapper  29.03.2020 u 02:36

Vidite ovo https://youtu.be/pWDwYSkQj5g
Vadikal Vadikal  09.05.2020 u 23:16

hahah PODSECA ME NA RADIKALE NEKADA.
Sad samo nemo posmatramo
https://m.youtube.com/watch?v= ... SsF9Q
zenon zenon  24.07.2020 u 01:19

O ovome ja pricam vec godinama Duško Vujosević: "Vučić kupio vođe navijača i koristi ih kao svoje falange”
Gendza Gendza  27.07.2020 u 10:25

ja neke domace novosti kojih nema u novinama u vezi korone vise ne primaju pacijente u nisu i prokuplju jer su prepunjeni nego ih vracaju kucama na kucno lecenje. samo u petak su 14 njih vratili iz prokuplja za kursumliju koji su zarazeni nema mesta za njih u bolnici