Dark(2017-)
Forum Zabava Serije


atom atom   25.12.2017 u 19:26

Priložena slika:



Opet Netflix i opet hit, kao da je to nešto čudno. Ovaj put opet su zagazili van engleskog govornog područja i uspeli.
Volite natprirodne misterije?Onda je ovo serija za vas.

Radnja se dešava u nemačkom gradiću Winden koji je poznat po velikom broju pećina i nuklearnoj elektrani.A sve počinje tako što deca misteriozno nestaju.
Djomla97 Djomla97   25.12.2017 u 21:45

Deluje zanimljivo. Svakako cu pogledati, pa javljam utiske.
atom atom   29.12.2017 u 15:41

Aaa do jaja je serija,stigao sam do treće epizode,ima i putovanja kroz vreme već u drugoj
FoX FoX   02.01.2018 u 13:17

Odgledao sam prvu epizodu..pa nije loša
Jedina zamerka, nemački jezik kako ružan jezik jbt..prvih 10minuta je bilo baš mučenje gledati..ali ajd, navikao sam se..kažu da je dobra serija pa ću joj dati šansu
atom atom   02.01.2018 u 13:18

FoX (02.01.2018/12:17)
Odgledao sam prvu epizodu..pa nije loša
Jedina zamerka, nemački jezik kako ružan jezik jbt..prvih 10minuta je bilo baš mučenje gledati..ali
Skini eng dub
FoX FoX   02.01.2018 u 13:26

Ima? Uu extra onda
Aaa daa, netflix odradi seriju na više jezika kul
FoX FoX   05.01.2018 u 12:39

Večeras gledam 9i10 epizodu pa onda moram da čekam drugu sezonu
Odlična serija jbt. Priča, gluma, soundtrack, sve čista 10-ka

Uvodna pesma je dobraa Apparat feat. Soap&Skin - Goodbye | DARK Intro Song

Drugi komentar je živa istina..kad su serije u pitanju, uvek premotam uvodnu špicu..to kod ove serije nije slučaj kul pesma
atom atom   05.01.2018 u 13:59

FoX (05.01.2018/11:39)
Večeras gledam 9i10 epizodu pa onda moram da čekam drugu sezonu
Odlična serija jbt. Priča, gluma, soundtrack, sve čista 10-ka

Uvodna pesma j
I ja volim uvodnu pesmu,jedino kod ove serije i Westworld ne premotavam uvod
FoX FoX   13.01.2018 u 14:31

Godina 2019. je.
Malo provincijsko mesto Wingen je potreseno nestankom tinejdzera Erika, kada još jedan nestanak dobrano „protrese“ malu zajednicu.
Nestao je sinčić lokalnog policajca Ulricha Nielsena, mali Mikkel. Vrtlog sumnji, prevara i mračnih tajni iz prošlosti, stari sukobi koji se vrte još iz davne 1953, izlaze na videlo.
Velike porodice nose svoje tajne, ali u Wingenu je to i više nego izraženo.

Prevare, mržnje i neprijateljstva, a sve je izgleda povezano s Nuklearnom elektranom koja je u rukama porodice Tiedemann. ...

Ovu sf-misteriju s snažnim elementima drame, neki nazivaju nemačkim odgovorom na Stranger Things.
Odmah da rasčistimo, poređenja su tu više zbog Netflixa i promocije, nego što su serije slične po sebi.

Doduše, ove dve serije imaju dodirne tačke: misterija pomešana sa naučnom fantastikom, obe imaju arhi-negativca u smislu državnih ustanova.

Stranger Things ima tajne vladine laboratorije koji pokreće negativni sled u današnjici, a u Dark je to Nuklearka, koja ima odlučujuću ulogu u sf priči serije.

Otprilike je to sve.
Dok je Stranger Things genijalno pitak pop-art proizvod, Dark je dramatska/sf saga o četiri porodice, starim i novim neprijateljstvima.


Radnja serije počinje sa misterijom, zatim skreće u jaku dramatsko/sapunastu središnjicu, pa opet u završnici ide u sf pravcu. Uglavnom ništa tu nema veselo, zabavno kao u pomenutom serijalu Stranger Things. Ali opet, i bolje je tako.

Dok je ova serija(Stranger Things) u drugoj sezoni skrenula u stripovsko šarenilo, Dark će verovatno iskoristiti šansu i pretvoriti se u punokrvni sf serijal.
Ima potencijala razvijati priču u mnogo smerova i po tome može druga sezona biti i bolja od druge sezone Stranger Things.

Za sve ljubitelje sf/misterije, pa i za one koji vole sapunastu dramatiku, ovo je idealna serija. Mnogo ritma, vrememenskih skokova. Sve savršeno isproducirano i povezano.
Dark je ozbiljna i zahtevna serija, i itekako ima šta za ponuditi. Gledati svakako.


Trailer:


izvor: titlovi.com
Cranium Cranium   13.01.2018 u 14:44

Pogledao prvu epku, i drugu skoro do kraja. Sad sam se setio da je nisam zavrsio. Iskocila mi neka obaveza pa sam pauzirao. Veceras gledam trecu, i da se podsetim druge.

Ali ono....kao da gledam sapunicu. Ako se nastavi ovako...

Zanima me dosta stvari ali mnogo bre dave. Sta mene boli uvo sto lokalni pandur ima ljubavnicu, i sto im se deca druze.

Forum početna