• NeSuS postaje reper
  • Forum / Zabava / Muzika
    NeSuS NeSuS  23.06.2019 u 22:12

Ovo mi je kao prva demo pesma, pa ako biste mogli da poslušate svi i da mi date mišljenje o pesmi i savete šta moram da popravim u daljem snimanju

Evo vam i text

Nајјаči u krајu svi zа mеnе znајu
    I svаki dаn mеnе slušајu
    Slušај kаko pišеm ovu stvаr
    Pisаnjе pеsаmа to је moј dаr

Od kаd sаm sе rodio stајаlo u krvi
    Zаkon koјi kаžе dа uvеk biću prvi
    Nisаm bitnа fаcа i nisаm bаš nеko
    Dа snimаm ovе pеsmе to sаm sаmo čеko

Dа postаnеm rеpеr to је moј sаn
    Pisаo sаm pеsmе skoro svаki dаn
    Volеo sаm rеp јoš od kаd sаm bio mаli
    Klаdim sе dа vi to uopštе nistе znаli

Počеo timе аktivno dа sе bаvim
    Ni јеdnu psovku u pеsmu nеću dа stаvim
    Nisаm kriv što sаm vаspitаno dеtе
    Uspеh i bogаtstvo dvе nајvеćе mеtе

I svаki dаn ја nisаm normаlаn
    Kаd mе ljudi vidе mislе dа sаm nаrkomаn
    Nisаm nаrkomаn sаmo srеćnа budаlа
    Zа mеnе sе nе bi ni јеdnа udаlа

Dа nаstаvimo dаljе štа ću dа vаm kаžеm
    Biću sаmo iskrеn nеću dа vаs lаžеm
    mnogo sаm pаmеtаn аl nе idе mi školа
    Niје bitno svаkаko imаću svoја kolа

Vodim zdrаv život i nikаd nisаm pio
    Nikаd nisаm ni nаrkomаn bio
    Od ovogа što rаdim pаrе ću dа prаvim
    I kаdа uspеm sаmo ću dа slаvim
    FoX FoX  23.06.2019 u 22:27

Svaka čast! Samoo napreeed
    atom atom  23.06.2019 u 22:49

Brate,bez uvrede,ali nisi ti za rep.
    NeSuS NeSuS  23.06.2019 u 23:01

atom (23.06.2019/22:49)
    Brate,bez uvrede,ali nisi ti za rep.
    Hahaha ova pesma je bila više iz sprdnje, ali kada budem izbacio malo ozbiljnije pesme tad će već biti bolje, ali svakako hvala ti na mišljenju, trudiću se da bude bolje
    atom atom  23.06.2019 u 23:35

NeSuS (23.06.2019/23:01)
    Hahaha ova pesma je bila više iz sprdnje, ali kada budem izbacio malo ozbiljnije pesme tad će već biti bolje, ali svakako hvala ti na mišljenju, trudi
    Ma sve ok. Ali,nekako mi tvoja boja glasa nije za rep. Eto,pokusaj da repujes malo grubljim glasom,imas na youtube vezbe kako da ti glas bude grublji pa pokusaj
    PARTYzan PARTYzan  24.06.2019 u 00:21

čuj "ovo mi je KAO prva demo" ... znači da si strog nećeš ni da kažeš "prvi demo"
    Potencijal postoji. Ovako ti je glas gotivan a u pesmi bi bilo dobro da je prodorniji. Ovo je dovoljno za neku kul blejanu u kraju ili lokalni freestyle battle. A za nešto više od toga, recimo uz vokalni trening plus neki amplifikator , modulator, bilo bi jače. Naravno ne msm na fazon IDJ autotjunaša znam da ti to ne bi ni mrtav a ja to ni ne ubrajam u rep.
    Znam da je to jako teško, naročito da bude smisleno i da se rimuje, ali ja volim da svaki stih ima isti broj slogova, mnogo je harmoničnije.
    Rep je verovatno žanr gde su najmanje bitne gramatičke greške, neko ih i namerno pravi. E sad nzm da li je to i kod tebe slučaj ("svaki dan" umesto "svakog dana" )
    Ovo ne bih ni pomenuo da nisi rekao da nećeš da psuješ pa reko' možda nećeš ni da praviš greške

E pa izgubio si opkladu znaš da sam znao da si voleo rep od malih nogu, kuckali smo i tražio si mi preporuke
    NeSuS NeSuS  24.06.2019 u 00:49

atom (23.06.2019/23:35)
    Ma sve ok. Ali,nekako mi tvoja boja glasa nije za rep. Eto,pokusaj da repujes malo grubljim glasom,imas na youtube vezbe kako da ti glas bude grublji
    Znam znam, ali kažem ti npr u tim nekim malo ozbiljnijim pesmama glas mi je mnogo drugačiji, kad su malo ozbiljnije teme za pesme onda mi radi jaka emocija i neki bes u pesmama pa to drugačije zvuči, ali čućeš za nekih mesec dana otprilike
    NeSuS NeSuS  24.06.2019 u 00:51

PARTYzan (24.06.2019/00:21)
    čuj "ovo mi je KAO prva demo" ... znači da si strog nećeš ni da kažeš "prvi demo"
    Potencijal postoji. Ovako ti je glas gotivan a u pesmi bi bilo d
    Hahaha hvala ti i da jeste u pravu si za te greške, što ti kažeš to je više i za freestyle, mislim pesmu i jesam pisao uz beat više je bio freestyle za razliku od drugih pesama
    Cranium Cranium  24.06.2019 u 16:06

Brate realno, ovo je tesko sranje. Ali za prvi pokusaj, ekstraaaaaa. Samo cepaj, unapredjuj se. Bices bolji 100 puta. Nije uopste losa pesma, zabavno mi bilo da slusam. Bit si skinuo sa neta? Vidim da je taj sto je pravio imao uzor u "bitch please" bitu, vrlo slican.

Elem, kritike sada. Posto niko nije hteo da ti sugerise sta da popravis, a dosta nas ovde slusa rep. Flow ti je j**eno isti, cak i reci koje su razlicite pri rimovanju izgovaras na isti nacin. I to kroz celu pesmu. I tako recenicu za recenicom, do kraja pesme. Dosadi coveku posle 2-3 stiha, a kamoli posle cele pesme. Ali jbg, zelja da se nesto snimi je bila veca od plana kako da gradis svoje rime. Probaj recimo da analiziras rep svojih omiljenih repera. Preporucljivo stranih. Da vidis kakav je kostur njihovih rima. Garantujem ti da ces mnooogo toga usvojiti u svoje pisanje. Batali ovaj kostur gde se rimuje kraj prve i druge, pa onda trece i cetvrte recenice/reda. Zvuci uzasno. Recimo Eminem ima pesama gde u jednoj strofi srimuje 20 reci, i svaka se rimuje na istu foru. Npr.....Ayo, my pen and paper cause a chain reaction, to get your brain relaxin',
    The zany actin' , maniac in action. A brainiac in fact son, you mainly lack attraction, you look insanely wack when just a fraction of my tracks run. Vidis brate, mnogo reci koje bi mogao da izgovoris tako da se istripuje da su srimovanije nego sto jesu. (Izgovori na isti nacin, ali ne kao ovo sto si ti uradio) Za glas nemam zamerke. Ok je skroz. Ideje su ti dobre, sprdnjica, zezanje. Ali su ti rime generalno prelose za sada. Samo usvoji (tjst probaj pa vidi da li sam u pravu) , i bices ti super.

PS...snimanje kucna varijanta? Sto ne odrepujes jedno 10 puta???? Ima delova gde si zasrao. Nisi stigao da uhvatis ritam, pa si ga zbrzao sa repovanjem, pa je zazvucalo lose. To lepo snimis po par puta. Pa onaj ko ti miksa lepo ima sta da ti ubaci kao backup. To je to za sada. ;)
    NeSuS NeSuS  24.06.2019 u 17:10

Cranium (24.06.2019/16:06)
    Brate realno, ovo je tesko sranje. Ali za prvi pokusaj, ekstraaaaaa. Samo cepaj, unapredjuj se. Bices bolji 100 puta. Nije uopste losa pe
    Kućna varijanta jeste pa je lošiji zvuk, inače hvala ti na savetima, u suštini sam samo tvoje mišljenje i čekao Ali naravno popraviću dosta stvari, ovo je više bilo kao neka proba svega toga, u suštini počeo sam da pišem tekstove u 8. Razredu tj pre 2 i po godine i znatno se popravio i tekst i rime ali vremenom će sve biti još bolje, polako spremam jednu ozbiljnu stvar o ličnom životu pa će biti super nadam se

Hvala ti