• The Outsider(2020-)
  • Forum | Zabava | Serije
    atom atom   13.01.2020 / 09:36

Priložena slika:

Mreža: HBO
    Žanr: Horor,Triler

Opis:
    Po romanu majstora horora,Stivena Kinga,stiže nam jeziva i brutalna adaptacija jednog od najprodavanijeg Kingovog dela.
    Unakaženo telo jedanaestogodišnjeg Frenkija Pitersona pronađeno je u šumi u Džordžiji. Prvi rezultati obdukcije ukazuju na to da ovakve povrede nije mogao naneti čovek,a ni životinja. Šta je u pitanju,pokušaće da odgonetne policijski detektiv Ralf Anderson koji zbog nedavnog gubitka svog sina,nastoji da istraži slučaj do kraja,i detektivka Holi Gibli,koja poseduje neobične sposobnosti.
    FoX FoX   13.01.2020 / 14:15

Muka mi je više od Stivenovih priča.
    Sve na isti fazon i predvidljivo...
    Skoro sam odgledao i drugu sezonu Castle Rock-a i serija je super, do neke 5,6 epizode... tu već kreće već viđen scenario...
    atom atom   13.01.2020 / 14:41

Nisu sve na isti fazon,već su loše ekranizovane pa ti se zato čini. Eto po traileru mi ova serija izgleda ok,mračna kakva i treba da bude svaka serija koja je rađena po njegovim knjigama. Castle Rock uopšte nema taj mračni ton,već je spora i dosadna. Većina ovih novijih režisera snimaju filmove i serije po njegovim knjigama samo da bi privukli njegove fanove kojih ima baš mnooooogoooo. Dok recimo Kjubrik je radio "Isijavanje" da bi privukao sve gledaoce,iako je King rekao da mu se njegova ekranizacija nije dopala,film je postao kultno ostvarenje.
    FoX FoX   13.01.2020 / 16:32

atom (13.01.2020/14:41)
    Nisu sve na isti fazon,već su loše ekranizovane pa ti se zato čini. Eto po traileru mi ova serija izgleda ok,mračna kakva i treba da bude svaka serija
    Pa jesu brt na isti fazon, evo ti bar 4 naslova sa istim razvojem priče. Under the dome, Castle Rock [S02], Cell (2016), The Mist (serija).
    Pojavljuje se "nešto" što kontroliše masu.

Što se ove serije "The Outsider" tiče, mogu da se kladim da će otkriti da je neko vanzemaljsko (ili neko stvorenje koje je spavalo decenijama u nekoj pećini) biće, krivac, pa će protiv njega da se bore tra la la la..

Što se Castle Rock-a tiče, druga sezona je po meni doosta bolja od prve. Brza, zanimljiva.
    Ali mi se zadnjih par epizoda ne svidja jer se šablon ponavlja i da nije koristio opet prežvakan šablon, sezona bi bila odlična.
    Sam kraj serije (zadnjih par minuta) je korektno odradjen.