• Kakav vam je komp?
  • Forum | Tehnologija i Igrice | PC
    A nemam neki računar sada da igram igre. Najbolje viedo igre koje sam igrao na njemu (najnovije) su bile Far cry 3 i The long dark. A sad trenutno na ovom imam Resident evil 4 i to otključana skrivena oružja. Gta San Andreas i Cod2. A što se tiče specifikacija:
    Procesor 2x3.0
    Ram 4 GB
    Grafička 1gb.

Mislio sam uzeti jedan jači, upravo za te neke novije video igre za ubijanje dosade, a stari ostavio za internet.

Pa sad kad videh mašinu od Edija, da ga pitam gdje je uzeo? Neka radnja...Pročitaj ceo post
    Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
    Edy Edy off [#] 10.03.2019 / 01:19
    Gintoki-sama, Sa olx, polovan ugrabio. Refurbished.

Tražio nov, ali nema ništa novo sa više od 8gb RAM. Tražio upgrade u radnji govore ne smije se komp otvarat poništi se garancija.

Pa našao polovan. Em što je specs koje hoću. Em je jeftin. Uzeo ga na olx.ba
    Edy Edy off [#] 10.03.2019 / 01:33
    A ne razumiješ se puno u tech? Grafičku i procesor ne možeš mjeriti po tom koliko grafičkog rama ili koji je takt, tjst koliko ghz ima.

To je moglo jedino u pentium dobu, prije 2005 možda.

Ovih dana imaš Ryzen procesore koji su 16x4.0 (16 jezgri svaki 4.0Ghz), i oni su slabiji od intelovih nekih sa pola toliko jezgri i 50% manje takta. Model je bitan, nije svako auto isto samo što ima max brzonu od 220kmh istu, benchmark scores se gledaju.

A za grafičku, tu je bitno milja stvari.

Nekad tip konfiguracije na koju spajaš grafičku a ne sama ona.

Da ne govorim o modelima. Imaš Nvidia GTX 1050, GTX 1080, A i imaš i gtx 2060 i sad neke 1660. Dok i imaš Radeon Rx 460, 560, 580. Sad bi čovjek rekao, što veći broj to bolje. Ali nije tačno. Rx 560 je bolji pd 1050. A Gtx 1080 je boljiod Gtx 1660.

Ludilo, u istog proizvođača model broj pomješaju ne bi li zbunili ljude da kupe nove stvari. Psihološki trikovi da prevare narod koje se ne razumije u IT. Dobro pazite šta kupite.
    Edy Edy off [#] 10.03.2019 / 01:53
    Inače, moja mašina je za posla. Treba meni RAMa što više jer imam milju i po stvari što radi u pozadini n idle i Full HD display. Te 17'' jer provodim dosta vremena na njemu. Nije ovaj laptop baš za igre. Možda bi mogao Far Cry 5 na njemu pokrenut, ali sumnjam.

Ako hoćeš z igre, tu bukvalno tražiš njnovije. Najnovija je 8a generacija msm oko procesora. Tako da je i5 8th gen bolji od i7 4th gen daleeko. Ima tu pravila i pravila i pravila.
    Gintoki-sama Gintoki-sama off [#] 10.03.2019 / 05:40
    E hvala Edi baš ću danas da pogledam.
    Gintoki-sama Gintoki-sama off [#] 10.03.2019 / 07:36
    Vidio sam.
    Ima solidnih ponuda na Piku. Mada meni iskreno i nije neka hića sad da ću da skačem sa mosta, jer nemam najnoviji računar.
    Pa monitor mi je star tipa 15 godina, stariji od današnjih klinaca, koji se pale na sve te igre.

Slične teme

Forum početna