Horor filmovi
Forum Zabava Film


twistex twistex   20.12.2020 u 11:35

Sledece tri horor komedije
Mayhem-2017
Zgrada u kojoj posluje jedna firma je stavljena u karantin zbog pojave virusa od kojega jedno oko pocrveni a zarazeni postaje previse emocionalan tj podivlja..i sad pratimo glavnog lika koji je i narator price koji pokusava da istera pravdu..film ima tu neku poruku tipa ti nemas posao,posao ima tebe..solidan ali nije smesan vise je dinamican i budalast..6.5/10
Isao sam na imdb profil glavne glumice i vidim da glumi u jos tri horor komedije koje su mi sledece na meniju(Ready or Not,Babysitter 1 i 2)
A kad sam vec kod babysiterke
Better watch out-2016
Dakle mlada babysiterka treba da pricuva malo mladjeg od nje deckica..a on zaljubljen u nju..i oni tako sami a napolju vrebaju razbojnici ili sta vec..film je otisao u totalno drugom pravcu i ponovo bezveze nalepljena komedija gde joj mesto nije..6/10
Spoiler: Samo registrovani korisnici mogu da vide spojler.

Witching and Bitching_2013
Kad ameri nemaju smisla za humor pogledao spanski i odma se vidi razlika..nije sad ovo bog zna sta ali par puta sam se nasmejao..to je valjda i poenta..dakle maskirani pljackasi(Isus Hrist,olovni vojnik,sundjer Bob i nevidljivi covek) posle pljacke krenu u beg..izvukli su se samo vojnik i Isus sa svojim maloletnim sinom koji je takodje ucestvovao u pljacki upadaju u taksi i odlaze put Francuske..ali moraju da prodju kroz vesticje selo ima praznog hoda ali uglavnom je zabavan..7/10
twistex twistex   22.12.2020 u 09:51

Ready or Not-2019
Mlada dolazi u novu porodicu i sada prve noci mora da igra neku igru da bi je ostali clanovi prihvatili..ona bira zmurke..sto znaci da kad je ovi uhvate moraju da je zrtvuju..ovo najvise izgleda kao survival horor tek mozda na kraju bude malcice zabavno..6/10
The Babysitter-2017
Cole je tipican strebercic kojeg svi maltretiraju..jedino se slaze sa svojom babysiterkom..ali ona ima svoju tajnu..jedan deo saznajemo u prvom delu a drugi u The Babysitter: Killer Queen-2020
Ovde je Cole dve godine stariji i svi misle da je umislio dogadjaje iz prvog dela ali opet ce mu se desavati iste stvari..umereno je zabavan..pomalo i neozbiljan ali finale mi se svidelo te ocena vise 7/10
PARTYzan PARTYzan   26.12.2020 u 03:12

Annabelle Comes Home (2019)

Gledljiv. Na momente jeziv, na momente ima scene nalik onim iz horor parodija. Vukodlak i ostale kolege su mi suvišni Prvi deo filma mi je obećavao efikasnije finale. Što se tiče samog kraja, neuobičajen, kao da ne ostavlja prostor za nastavak
twistex twistex   27.12.2020 u 10:17

El bar-2017
Jos jedna spanska horor komedija..u jednom baru se skupilo sarenoliko drustvo..u jednom momentu ulazi vidno bolestan covek koji kasljuci odlazi u toalet..od tog momenta pocinju cudni dogadjaji paranoja i prezivljavanje..odlican ali ipak ima nekih sitnih rupica..9/10 a posto je vec skoro kraj godine mogao bi neku listu najboljih filmova u 2020 da napravim..ovaj ce da ide negde izmedju 1 i 3
PARTYzan PARTYzan   27.12.2020 u 14:43

twistex (27.12.2020 / 09:17)
El bar-2017
Jos jedna spanska horor komedija..u jednom baru se skupilo sarenoliko drustvo..u jednom momentu ulazi vidno bolestan covek koji kasljuci odlazi u t
Pa što ne kažeš da je u pitanju Alex de la Iglesia, čuveni bolesnik onima koji nisu fanovi španskog filma poznat kao reditelj Perdite Durango, a meni kao ponosni reditelj Grešne zajednice. Taj film sam gledao nekoliko puta, horor komedija neprocenjive vrednosti, dao bih joj više od 10 da može
twistex twistex   08.01.2021 u 12:01

Shadow in the Cloud-2020
Mlada pilotkinja sa tajnom u kofercetu protiv nekog cudovista koje napada avion..ja sam se prevario zbog Chloe Grace..pa ako je mozda neko mislio da gleda zbog nje bolje da to ne radi..a inace mislim da je ovaj film savrsen za epizodu zone sumraka..vec sam napisao za neke ali ovaj je bas bas za tu seriju 4/10
Host-2020
Neke drugarice organizuju prizivanje duhova putem zooma..jeste prizvace nekog ali normalno tamo nekog drugog..mislio sam da ce biti nesto orginalnije ali nista od toga..prvih dvaes minuta(od sat vremena koliko traje)ove samo pricaju o nekim nebitnim stvarima..posle ide ono pomeranje namestaja neki zvuci i slicno..takodje i glup kraj..3/10
The Pyramid-2014
Otkrivena nova piramida par arheologa i filmska ekipa koja ih prati se izgube i nalecu na..pogadjate..neko cudoviste..bas dobra prva polovina..sredina nije losa..malo na kraju pao kvalitet i usrani kraj..dovoljno za 6.5/10
Sweetheart-2019
Devojka iz naslova se nasukala na jedno ostrvo i pokusava da prezivi..dani i nisu tako losi..istrazuje ostrvo lovi ribe..ali nocu je horor jer iz okeana izlazi neko cudoviste da lovi na ostrvu..eh da je cudoviste malo bolje izgledalo bila bi i veca ocena mada i ovako je odlicna 8/10
FoX FoX   08.01.2021 u 22:41

twistex (06.12.2020 / 08:51)
Run-2020
Majka se brine o kcerki koja ima brdo nekih bolesti..e sad dobra gluma dobra prica napeto i udubis se u film i bude te briga za glavnog lika..a onda
Odgledao i ja Run (2020)

Slažem se za ocenu i za sve ostalo.
Film je napet, gluma je ok. Drži pažnju iako je spor.
Spoiler: Samo registrovani korisnici mogu da vide spojler.

I da, po meni je ovo više triler nego horor.
PARTYzan PARTYzan   13.01.2021 u 01:40

The Grudge (2020)
U slučaju viška vremena ili odsustva kriterijuma obavezno pogledati Meni su sve Kletve koje sam ranije pogledao, i japanske i američke toliko dobre da bih pogledao sve što podseća na njih. Ali samo podseća, teško da je i replika u pitanju.
Scenario bledunjav, režiju kao da je odradio nadri-reditelj ,producent kao da se pre ovog filma bavio prodajom nekretnina a glumci teško da su statirali i u lutkarskom pozorištu. Da ne grešim dušu, ima nekoliko shtrec scena I ne kajem se što sam gledao, podsetih se nekih kultnih motiva ove franšize. Inače, iako se neminovno porede nastavci ili rimejkovi sa originalom, ne mislim da je promašaj ako nastavak ili rimejk ostane u senci prvog dela. Dovoljno je i ako da jedan drugačiji pogled , osveži, produbi ili ponudi sasvim drugačiju pa makar i lošiju priču. Primer za to mi je Psiho koji je producirao Gas Van Sant. Mnogi su tvrdili da je promašaj nakon Hičkokovog a meni je odličan.
twistex twistex   13.01.2021 u 16:52

The Beach House-2019
Momak i devojka odlaze u kucu na plazi..tu je i neki stariji bracni par i svi zajedno bivaju izlozeni necemu iz dubina mora..nije mi se svideo pola sam premotao i glup tj nejasan kraj 4/10
It Follows-2014 previse hvaljen reklamiran te je i to razlog sto ga ne pogledah pre..stvarno precenjen 5/10
twistex twistex   27.01.2021 u 10:18

Psycho-1960
Naziv filma stvarno odgovara radnji..mlada zena krade neke pare i silom prilika mora da prenoci u jednom motelu a vlasnik motela ima neku bolesnu majku
Spoiler: Samo registrovani korisnici mogu da vide spojler.
eto ponekad je vecina u pravu..odlican 10/10

Forum početna